Прикарпатські енергетики планують підняти на металеві платформи майже 500 гнізд лелек, які розташовані на дерев'яних та залізобетонних опорах електроліній напругою 0,4 кВ.
Про це повідомила прес-служба «Прикарпаттяобленерго», посилаючись на започатковану енергопостачальним підприємством природоохоронну програму «Лелеки».
Жити в цих гніздах лелекам буде безпечніше, бо вони змонтовані високо над проводами, що запобігає ураженню птахів струмом, а саме гніздо надійно закріплене й не загрожує падінням на лінії електропередачі.
Переобладнуючи лелечі оселі, енергетики водночас захищають і птахів, і повітряні лінії електропередачі.
Лелеки люблять гніздитись на опорах ліній електропередачі – звідти зручно робити огляд та пильнувати своє гніздо з усіх боків. Перші спроби вильоту молодих пташенят з гнізд часто призводять до зіткнення з проводами. Як наслідок, виникає замикання в електромережі та відбуваються збої в електропостачанні, окрім того, гинуть молоді лелечата. А в дощову погоду намокле гніздо стає електропровідним, що є загрозою для лелечої родини й збільшує технологічні витрати електричної енергії.
Тому, аби вирішити цю проблему, власними силами «Прикарпаттяобленерго» виготовляє та встановлює основи, на які переносяться рештки старого гнізда. До того ж на лінії електропередачі, яка знаходиться під новою лелечою оселею, накладають ізоляційні трубки, які захищають проводи від лелечого посліду, а також оберігають життя молодим лелечатам.
На Прикарпатті практику «єврожитла» для птахів запозичили з сусідньої Польщі.