chrome firefox opera safari iexplorer

Найстарішу жінку України привітали з Днем української козачки

30 жовтня 2011 о 15:19

З Днем української козачки привітали козаки з Мамаєвої Слободи найстарішу жінку України. Киянці Антоніні Тищенко — 110 років. Цьогоріч її вік зареєстрували у Книзі рекордів України.

До бабусі завітали не з проста. Жінка походить із давнього козацького роду Чернігівщини. На гостину козаки прийшли не з пустими руками. За давнім звичаєм принесли коровай та подарунки.

Разом із поважною козачкою згадали минуле та заспівали народних пісень. На прощання жінка поділилася з козаками рецептом довголіття та власноруч посадила дуба.

Нагадаємо, 29 жовтня на Мамаєвій Слободі святкували День української козачки, який започаткували відзначати в останню суботу жовтня. У програмі святкування були заплановані виступи фольклорних колективів, кінного козацького каскадерського театру, ярмарок народних майстрів, квест, конкурс на на найдовшу косу тощо.

23 серпня

Інші дати
23 серпня відзначають:
  • Європейський день пам’яті жертв сталінізму і нацизму.
  • Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Розгорнути
Народився Анатолій Перепадя
(1935, с. Попелак Херсонської обл. - 2008) - український перекладач із французької, італійської, португальської, іспанської, каталонської мов. Перекладав твори Сервантеса, Пруста, Сент-Екзюпері, Камю та ін.
Розгорнути
Народився Осип Маковей
(1867, м.Яворів, Львівська область – 1925)український письменник, публіцист, редактор багатьох періодичних видань, педагог та громадсько-політичний діяч.
«Тихий сон по горах ходить, Не шуміть, ліси зелені, За рученьку нiчку водить. Спати йдіть, вітри студені. I шумлять ліси все тихше, Най малята сплять здорові, Сон малих звiрят колише. Най їм сняться сни чудові. (Осип Маковей)
Розгорнути

Новини Дивитися всі