chrome firefox opera safari iexplorer

Новий стадіон у Львові відкрили з фейєрверком і без промов

30 жовтня 2011 о 10:39

Вчора у Львові відбулося урочисте відкриття стадіону «Арена Львів». Перед глядачами постало яскраве дійство театралізованої вистави, в якій розповідалось про становлення міста Лева.

Присутніх глядачів привітали кращі футболісти Львівщини, а перерізати блакитну стрічку, яка символізувала відкриття стадіону до Євро-2012, було доручено дітям.

Саме дійство відбувалося у вигляді концертного шоу — без промов і виступів представників влади.

Після виступу Руслани співачку Анестейшу глядачам довелося чекати близько 15 хвилин. В паузі між цим присутніх розважали повітряними фігурами казкових героїв.

Відкриття стало справжнім карнавалом та піротехнічним шоу.

Утім, стадіон був заповнений на 90 відсотків. Під час відеоряду, що транслювався на моніторах і був присвячений історії будівництва стадіону, промови Президента України Віктора Януковича трибуни заглушали свистом.

Віце-прем’єр-міністр України Борис Колесніков спостерігав за відкриттям стадіону з глядацької трибуни. Про це він повідомив журналістам у прес-залі по завершенню урочистої церемонії.

На запитання, чому він не виступав на відкритті, Б.Колесніков зазначив, що право виступу було віддано дітям. Він сказав, що шоу йому сподобалося і повідомив, що виступить з промовою під час відкриття львівського аеропорту.

«Я обіцяю бути присутнім і виступити під час відкриття львівського аеропорту», — наголосив Б.Клесніков.

Також він ствердно відповів на запитання, чи буде президент України особисто брати участь у відкритті нового аеропорту у Львові.

Довідка

Львівський стадіон розрахований на 32 тисячі 767 місць, з яких приблизно 300 – для почесних гостей у VIP-зоні та близько 150 — у зоні скайбоксів.

Конструкція місць запроектована таким чином, аби створювати максимальний ефект присутності глядачів на полі. Усі місця розміщені під накриттям, частина якого буде прозорою.

Особливістю проекту є променада, яка розподілятиме потоки відвідувачів між першим і другим ярусами арени. У ній розташують заклади громадського харчування. Водночас променада — важлива ланка у системі пересування та безпеки глядачів.

Приміщення для гравців і тренерів, прес-центр, конференц-зал, зона для VIP-персон, приміщення для організаторів чемпіонату, а також комерційні площі розміщені у п’ятиповерховому адміністративному корпусі.

«Арена Львів» має натуральний газон із сучасними системами дренажу, підігріву та автоматичного поливу. До влаштування на арені траву два роки вирощували у Словаччині. Для забезпечення поля достатньою кількістю природного світла частина даху є прозорою. У зимовий час, коли сонця бракуватиме, газон освітлюватимуть штучним світлом. Після відкриття стадіону поле «протестують» футболісти під час запланованих матчів, потім воно буде спеціально законсервоване на зимовий період.

Полив трав’яного газону буде здійснюватися дощовою водою. Для накопичення природної вологи на території стадіону є два басейни загальною місткістю близько 1200 кубометрів.

У проекті озеленення стадіону запланована висадка близько 1,5 тис. дерев і кущів. Ці насадження займатимуть 5 тис. кв. м. Після Євро-2012 на «Арені Львів» планують проводити футбольні матчі, спортивні події, концерти, масштабні конференції та розважальні заходи.

10 квітня

Інші дати
Микола Касьян
1937 –  український лікар, родоначальник мануальної терапії в СРСР та Україні.
Розгорнути
Народився Віктор Близнець
(1933, с. Володимирівка Кіровоградської обл. - 1981) - український письменник. Переказав для дітей "Повість минулих літ". Автор книжок "Ойойкове гніздо", "Паруси над степом", "Древляни", "Звук павутинки", "Женя і Синько", "Як народжується стежка", "Земля світлячків", "Людина в снігах" та ін.
Розгорнути
Народився Петро Нестеровський
(1914, м. Варшава, Польща - 1998) - український драматург, театральний критик. Автор п'єс "В дорозі", "Гірська балада", кіноповісті "Юність Заньковецької". За йогго сценаріями знято фільми "Леся Українка", "Михайло Коцюбинський".
Розгорнути
Народився Святіший Патріарх Київський і всієї Руси-України Мстислав (Степан Іванович Скрипник)
(1898, м.Полтава – 1993) - український церковний діяч, Патріарх УАПЦ, Перший Святійший Патріарх УПЦ-КП.
«Наявність кількох православних церков є дійсністю під сучасну пору. Це нездоровий стан. Главам цих Церков треба зійтися і побути разом так довго, аж поки не знайдуть усього потрібного для об’єднавчого Акту. А потім, на Соборі обрати одного предстоятеля, Патріарха Київського і всієї України» (Патріарх Мстислав)
Розгорнути