chrome firefox opera safari iexplorer

Станцію метро «Республіканський стадіон» перейменують

11 квітня 2011 о 15:13

Станція метро «Республіканський стадіон», яка знаходиться на площі біля Олімпійського стадіону, буде перейменована для уникнення плутанини серед туристів та гостей міста.

Про це заявив голова постійної комісії Київради Олександр Бригинець, повідомляє прес-служба депутата.

«Наша комісія підтримала ініціативу метрополітену змінити назву, оскільки недоцільно мати станцію метро „Республіканський стадіон“, яка носить стару назву стадіону, а не нову, бо це може дезінформувати, плутати туристів. Така зміна потрібна терміново, адже вже наступного року до Євро-2012 Київ прийматиме багато туристів, для яких стадіон буде одним із важливих об'єктів уваги», — розказав Бригинець.

Депутат також додав, що проект про перейменування станції пройшов розгляд у всіх комісіях та буде розглянутий на одній з найближчих сесій.

Довідка

Стадіон на схилах Черепанової гори в Києві влада УРСР вирішила будувати у 1934 році — відразу після того, як столицю Радянської України перенесли з Харкова до Києва. Власне, прийнята в 1936-ому назва «Республіканський стадіон» і означала «головний стадіон республіки».

Побудований на місці скромного «Червоного стадіону імені Троцького» (1923 рік) спорткомплекс мали відкрити 22 червня 1941 року, але через військово-політичні обставини він був відкритий у червні 1944 року.

У 1967 році на стадіоні добудували другий ярус. У 1981 році було відкрито станцію метро «Республіканський стадіон».

У 1996 році Республіканський стадіон указом президента Кучми було перейменовано на Національний спортивний комплекс «Олімпійський».

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути