chrome firefox opera safari iexplorer

Премію Чорновола отримала книга про службу Тараса Шевченка в морі

21 жовтня 2011 о 08:36

Премію імені В'ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу в галузі журналістики присуджено науково-популярній книзі Мирослава Мамчака «Тарас Шевченко і флот».

Таке рішення було прийнято на засіданні Комітету з премії імені В´ячеслава Чорновола 20 жовтня, повідомили у Відділі зв'язків з громадськістю та ЗМІ Держкомтелерадіо.

Книга заслуженого журналіста України Мирослава Мамчака є першим в Україні комплексним журналістським дослідженням маловідомої сторінки біографії Тараса Шевченка під час його дворічної служби на засланні у складі Аральської морської експедиції.

Праця висвітлює також морську тематику в художній і мистецькій творчості Кобзаря.

Лауреат премії отримає грошову винагороду в розмірі 5 тисяч гривень.


На здобуття премії в Держкомтелерадіо України, яке її організовує, надійшло 79 творчих робіт, серед них — публікації в друкованих ЗМІ, теле- та радіороботи. Твори подали 27 авторів з 10 регіонів України.

Розгляд поданих робіт здійснював Комітет з премії імені В´ячеслава Чорновола, який очолює Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення Олександра Курдіновича. До складу Комітету також входять представники Міністерства культури і туризму України, Національної спілки журналістів, громадської організації "Всеукраїнський благодійний фонд «Журналістська ініціатива».

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути