chrome firefox opera safari iexplorer

Пуща-Водицю позбавили статусу історичного ареалу

26 жовтня 2011 о 10:05

Пуща-Водицю позбавили статусу історичного ареалу — в новому Генплані до 2025 року ця територія вважатиметься такою, що втратила свою унікальність.

Про це стало відомо під час обговорення історико-архітектурного опорного плану Києва, який є складовою Генерального плану до 2025 року, повідомляє прес-служба голови комісії Київради з питань культури та туризму Олександра Бригинця.

Депутат розповів, що раніше Київ мав 5 історичних ареалів. Тепер два з них об'єднали в Центральний — від Кирилівської церкви до Києво-Печерської Лаври. Південний — до якого входить Музей національної архітектури і побуту «Пирогово» та інші об'єкти — зберігся, а Північно-Солом'янський історичний ареал позбавили статусу, хоч і зберегли пам'ятки як окремі об'єкти.

Тим часом Пуща Водиця як історичний ареал у новому Генплані ліквідований.

Пуща-Водиця - історична місцевість та кліматичний курорт посеред заповідних лісів у північно-західній частині Києва. Свого часу тут побували Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Лев Толстой, Леся Українка. Cюди їздить один із найстаріших маршрутів київського трамваю — №12, лінія якого прокладена через ліс.

Малювали поселення художники І. С. Їжакевич, Ф. 3. Коновалюк. Був тут архітектор В. Городецький. Мешкав та навчався 1917—1923 роках у місцевій школі (нині носить його ім′я) Олег Ольжич — український поет, археолог і політичний діяч, син Олександра Олеся.

15 вересня

Інші дати
Народилася Олена Кульчицька
(1877, м. Бережани Тернопільської обл. - 1967) - український живописець і графік, педагог. Народний художник України. Автор картин "Діти на леваді", "Жнива", "Бабуля", "Діти з свічками", серії акварелей, офортів, гравюр на дереві, ілюстрацій до творів М. Коцюбинського, І. Франка та ін.
Розгорнути
Народився Михайло Максимович
(1804 – 1873), український історик, філолог, етнограф, ботанік, поет, перший ректор Київського національного університету ім.Т.Шевченка.
«Бери, бери скорийш назад Твоє ледаче слово, Коли поваживсь нам сказать: Забудьте рідну мову!» («Юго-западному оратору», 1864)
Розгорнути