chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським

14 жовтня 2011 о 12:18

Харківський Майдан Карла Маркса стане Благовіщенським. Таке рішення ухвалили, 13 жовтня, на міській комісії з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища. Члени комісії одноголосно постановили повернути майдану його первісну назву, втрачену за радянської влади, повідомили УНН у прес-службі Харківської міськради.

Також на засіданні комісії ухвалили рішення встановити на базарному майдані Благовіщенського ринку пам'ятну стелу на честь історичних подій — масового знищення мирного населення військовими злочинцями.

Крім того, члени комісії вирішили встановити меморіальні дошки Героям Радянського Союзу полковникові Олександру Толмачову і генерал-лейтенантові Івану Пятихіну на будівлі загальноосвітньої школи №41 у районі ж/д ст. «Основа», льотчику-космонавту Валентинові Бондаренку на будівлі по пров. Бондаренко, а також воїну-інтернаціоналісту Володимирові Киселю на будинку по пр. Людвіга Свободи, 35, де він мешкав.

Також на засіданні ухвалили рішення про оформлення вул. Культури як історико-культурного об'єкта. На базі цієї вулиці планують створити екскурсійну зону.

Крім цього, члени комісії вирішили встановити меморіальний знак на честь загиблих велосипедистів. Місце буде узгоджено на найближчих засіданнях комісій.

ДовідкаМайдан Карла Маркса — один з найстаріших у місті. Благовіщенську церкву побудовали тут не пізніше від 1659 року. Храм надалі неодноразово перебудовували. У 1901 році він набув сучасного вигляду. Сьогодні Свято-Благовіщенський собор Української Православної Церкви є перлиною храмової архітектури Харкова та всієї України. Собор посідає центральне місце на пл. Карла Маркса.

 

20 листопада

Інші дати
Всесвітній день дитини
Свято виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року.
Розгорнути
Народився Георгій Кониський
(1717, м.Ніжин, Чернігівська область – 1795) – український письменник, філософ, церковний і культурний діяч. Автор віршів на релігійну тему, драми «Воскресіння мертвих», численних проповідей, курсу піїтики.
«Кращою є набута вірою і заслугами слава глави держави, ніж та, що набута лестощами». (Георгій Кониський)
Розгорнути