chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові з'явиться меморіальна дошка, присвячена Людмилі Гурченко

15 серпня 2012 о 09:04

Меморіальну дошку народній артистці СРСР і почесній харків'янці Людмилі Гурченко (12 листопада 1935, Харків — 30 березня 2011, Москва) планують відкрити у рідному місті акторки Харкові до її дня народження — 12 листопада.

Дошка буде встановлена на Харківській гімназії № 6 Маріїнська гімназія, де вчилася Гурченко, повідомляє прес-служба Харківської міськради.

«Ми зобов'язані увічнити пам'ять Людмили Марківни й обговорюємо це вже другий рік, але з різних причин рішення відкладалося. Сподіваємося, що перший крок все-таки буде зроблено в цьому році», — цитує прес-служба міськради секретаря з питань топоніміки та охорони історико-культурного середовища Олексія Хорошковатого.

За словами Хорошковатого, у випадку, якщо буде прийняте рішення встановити пам'ятник Гурченко у її рідному місті, швидше за все, буде проведений конкурс на найкращий ескізний проект.

Нагадаємо, що 4 серпня у Москві відкрили пам'ятник Людмилі Гурченко.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути