chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні прощатимуться з Людмилою Гурченко

02 квітня 2011 о 07:15

Людмилу Гурченко поховають у суботу, 2 квітня, на Новодівичому кладовищі. Як повідомляє «Эхо Москвы», громадянська панахида почнеться о 10-й ранку у Центральному будинку літераторів.

Такі останні, уточнені дані про дату і місце похоронів. Нагадаємо, Людмила Гурченко померла в Москві 30 березня на 76-му році життя від серцевого нападу. На адресу сім`ї Гурченко продовжують надходити співчуття. Шанувальники її таланту, як і раніше, несуть квіти до будинку в Москві, де жила актриса.

Як відомо, Людмила Марківна Гурченко народилася 12 листопада 1935 року в Харкові (Україна). У 1958 році закінчила ВДІК. У 1956 році на екрани вийшла музична комедія Ельдара Рязанова «Карнавальна ніч», де Л.Гурченко виконала пісню «П`ять хвилин», що зробила її знаменитою У подальші роки вона стає однією з провідних актрис вітчизняного кінематографа.

Серед найбільш відомих робіт Л.Гурченко — ролі у фільмах «20 днів без війни», «П`ять вечорів», «Кохана жінка механіка Гаврилова» (1982), «Вокзал для двох» (1983), «Любов і голуби» (1984). У 2000-і роки вийшли такі фільми з її участю, як «Старі шкапи» (2000), «Жіноче щастя» (2001), «Якщо завтра в похід...» (2004), «Карнавальна ніч-2, або П`ятдесят років опісля» (2006). Фільмографія актриси включає понад 80 стрічок.

Людмила Гурченко — народна артистка СРСР (1983). Нагороджена орденами «За заслуги перед Вітчизною» IV ступеня (2000) і III ступеня (2005) і почесним знаком «Громадське визнання» (1998).

У листопаді минулого року Л.Гурченко відзначила 75-річчя. Напередодні ювілею вона зняла фільм «Строкаті сутінки», до якого сама написала музику, сама зіграла головну роль і сама заспівала. До останніх днів актриса продовжувала виступати на сцені і зніматися в кліпах.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути