chrome firefox opera safari iexplorer

У Ватикані вперше встановлять різдвяну ялинку з України

19 жовтня 2011 о 17:15

Цього року у Ватикані вперше буде встановлено різдвяну ялинку з України. Її буде доставлено в дарунок Папі Римському Венедиктові XVI із Закарпаття, а ялинки для Апостольського палацу привезуть із Львівщини.

У відкритті різдвяної ялинки у Ватикані візьмуть участь не тільки єпископи Католицьких Церков України латинського та візантійського обрядів, а й представники Української Православної Церкви. Таку домовленість було досягнуто сьогодні під час зустрічі Блаженнішого Святослава (Шевчука), Глави УГКЦ, з представником Блаженнішого Володимира (Сабодана), Архиєпископом Олександром (Драбинком), Секретарем Предстоятеля УПЦ, повідомили в Департаменті інформації УГКЦ.

«Це надзвичайно важлива подія, тому що різні країни світу роками чекають на цю можливість. Для України це ще одне свідоцтво її європейського коріння та приналежності до сім’ї європейських народів», — сказав Блаженніший Святослав.

Традиція встановлювати різдвяну ялину на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася наприкінці минулого століття під час понтифікату Івана Павла II. Венедикт XVI продовжив традицію, за якою ялини привозять до Ватикану з різних країн світу.

Торік 94-річну різдвяну ялину висотою 34 метри і вагою 5 тонн було доставлено у подарунок Понтифіку із північноіталійської провінції Больцано-Альто-Адідже. Раніше ялинки до Ватикану привозили з Австрії, Німеччини, Бельгії та інших країн.

Біля підніжжя ялини звичайно встановлюються різдвяні ясла, які Папа освячує у переддень Різдва, 24 грудня.

24 серпня

Інші дати
День незалежності України
«…продовжуючи тисячолітню традицію державотворення в Україні, виходячи з права на самовизначення…, Верховна Рада Українcької Радянської Соціалістичної Республіки урочисто проголошує незалежність України та створення самостійної Української держави — України. Територія України є неподільною і недоторканою. Віднині на території України мають чинність винятково Конституція і закони України» (З Акту проголошення незалежності України).
Розгорнути
Народився Василь Щурат
(1871, с. Веслобоки Львівської обл. - 1948) - український літературознавець, фольклорист, поет, перекладач, академік. Автор збірок "Мої листи", "На трембіті", "Історичні пісні" та ін. Переклав оди Горація, "Слово о полку Ігоревім", "Пісню про Роланда" та ін.
Розгорнути
Народився Фотій Красицький
(1873, с. Зелена Діброва, Черкаська область – 1944)український художник, учень І.Рєпіна. Автор картини «Гість із Запоріжжя».
Розгорнути
Народився Віктор Глушков
(1923, Росія – 1982) – математик, кібернетик, видатний учений, один з піонерів вітчизняної кібернетики. Під його керівництвом була розроблена перша персональна електронно-обчислювальна машина  «МИР-1».
Розгорнути

Новини Дивитися всі