chrome firefox opera safari iexplorer

До Ватикану відправили ще 43 українські ялинки

30 листопада 2011 о 18:15

30 листопада до Ватикану із Львівської області відправлено 43 ялинки, які прикрашатимуть площу Святого Петра та Апостольський палац у Ватикані, повідомляє ZAXID.NET.

Як зазначили у Львівській ОДА, білі ялиці, висотою від трьох до шести метрів,  відібрали на конкурсній основі працівники лісового господарства Львівської області. Відправлення вантажу здійснює УКУ під патронатом Львівської ОДА.

Проректор з адміністративного розвитку УКУ Мирослав Сеник сказав: «Сьогодні відправлено три вантажні машини із ялинками, а в понеділок у Ватикан буде відправлена ще одна машина із двома тисячами ялинкових прикрас для головної ялинки Ватикану, та для 43 менших ялинок».

Прикраси для ялинок є ексклюзивними, і виконані  в українському стилі – вертепівські герої, солом’яні та паперові ангелики, звізди та павуки. Також ялинки прикрашатимуть 257 дерев’яних прикрас – це розписи  митців Києва, Львова та Яворова.

Нагадаємо, традиція встановлювати різдвяну ялинку на площі Святого Петра у Ватикані з’явилася в 1982 році під час понтифікату Івана Павла ІІ. Кожного року ялинки дарує інша країна. Минулоріч це була Італія, а до того – Австрія, Німеччина та Бельгія.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути