chrome firefox opera safari iexplorer

Рада відмовилася відзначати низку пам’ятних дат і ювілеїв у 2012 році

16 листопада 2011 о 12:14

ВРУ не прийняла проект Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2012 році. Та зняла його з розгляду, повідомляє ZIK.

Проект Постанови про відзначення у 2012 році (реєстр. № 8769), внесений народними депутатами України В.Карпуком та В.Яворівським, визначає перелік найважливіших подій у суспільно-політичному житті України та ювілеїв видатних осіб, які у 2012 році повинні відзначатися на загальнодержавному рівні, створює належні правові підстави для організаційної підготовки до їх відзначення.

Такі висновки Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності, який на своєму засіданні 7 вересня 2011 року розглянув цей проект і рекомендував ВР України прийняти у першому читанні за основу.

Згідно з цим проектом, серед інших дат пропонується в наступному році 17 лютого відзначити 120 років від дня народження Сліпого (Коберницького) Йосипа Івановича (1892—1984) – Предстоятеля Української Греко-Католицької Церкви, політичного, релігійного та наукового діяча. Також пропонується 25 липня відзначити 325 років з часу обрання гетьманом України Івана Степановича Мазепи.

У Проекті Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2012 році є й інші важливі дати, пов’язані з релігійно-суспільним життям України. Так, пропонується відзначати у 2012 році 150 років від початку проектування та будівництва Володимирського кафедрального собору(архітектори: І. Шторм, П.Спарро, О.Беретті)(1862); 80 років (1932) вшанування пам’яті жертв Голодомору.

За результатами вчорашнього голосування у ВР України, Проект Постанови про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2012 році не прийнятий і знятий з розгляду.

8 квітня

Інші дати
Борис Тенета (Гурій)
1903 – український поет, прозаїк.
Розгорнути
8 квітня відзначають:
  • День працівників військових комісаріатів.
  • Міжнародний день циган.
Розгорнути
Народився Дмитро Дорошенко
(1882, м. Вільнюс, Литва - 1951) — політичний діяч, історик, публіцист, літературознавець, бібліограф. Найвизначніша праця – двотомне видання «Нарис історії України».
«Я нічого не робив для чужих, в чужих інтересах, але завжди для своїх, а свої — всі були для мене цінні, поскільки, кожний по-свойому, мали в своїй діяльности на меті добро України» (Дмитро Дорошенко).
Розгорнути
Народився Михайло Коссак
(1874, с.Горішня Вигнанка Тернопільська область - 1938) – український композитор, диригент, музикознавець, музичний педагог. Один з організаторів запису українських народних пісень, творів Семена Гулака-Артемовського та Миколи Лисенка на платівки.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...