chrome firefox opera safari iexplorer

Рекорд запам’ятовування числа Пi сфальсифiковано?

21 листопада 2011 о 11:54

Люди, чиї прiзвища як членiв комiсiї записанi в протоколi реєстрацiї рекорду України в запам’ятовуваннi та вiдображеннi Андрiєм Слюсарчуком числа Пi, почали говорити.

Вони визнали, що в день, коли псевдолiкар нiбито ставив рекорд, їх на цiй подiї не було й близько.

Члени експертної комiсiї мали пильно стежити за тим, чи не шахраював Слюсарчук пiд час демонстрацїi своїх начебто надзвичайних здiбностей. I, як вказано у протоколi, «компетентною квалiфiкацiйною комiсiєю встановлено та пiдтверджено вiзуальне запам’ятовування i точне вiдтворення запису числа Пi».

Газета «Експрес» опублiкувала матерiал, у якому йшлося про те, що вiдомi й заслуженi люди стали свiдками не встановлення рекорду, а звичайної вистави з використанням мiкронавушника.

I ось новi сенсацiйнi подробицi, знайденi журналiстами «Експресу» у ходi журналiстського розслiдування. Два вiдомi професори так званої «експертної комiсiї» визнали, що не лише не перевiряли здiбностей Слюсарчука, а й узагалi не бачили його «рекорду».

«Я в iнтернетi, на сайтi «Книги рекордiв», знайшов протокол реєстрацiї цього рекорду. Там справдi є моє прiзвище. Але я офiцiйно заявляю, що не був на тому засiданнi, на тому «експериментi». I нiякi протоколи не пiдписував», – каже Роман Базилевич, доктор технiчних наук, професор.

«Крiм того, моє прiзвище в протоколi спотворено. Там написано БазЕлевич, а моє прiзвище – БазИлевич. Якби пiдписував якийсь протокол, то, повiрте, я цю помилку виправив би, – додає спiврозмовник. – Хотiв би я подивитися на оригiнал протоколу i на свiй пiдпис, якого не ставив. Це вiдверта пiдробка!»

Ще один науковець, чиє прiзвище також фiгурує у протоколi фiксацiї рекорду, теж заперечив свою присутнiсть на «експериментi», який назвали «Рекорд у категорiї «Людина, унiкальнi можливостi».

«Мене запрошували до цiєї комiсiї, i я мав там бути. Але саме на тiй подiї не був, бо мав особистi невiдкладнi справи. Хоча потiм в iнтернетi прочитав, що я нiбито був присутнiй», – каже Петро Каленюк, доктор фiзико-математичних наук, професор.

Як вiдомо, 16 листопада Галицький районний суд Львова пiдтримав подання слiдчого й обрав для псевдопрофесора Андрiя Слюсарчука запобiжний захiд у виглядi тримання пiд вартою на час слiдства.

Це трапилось пiсля серiї резонансних публiкацiй у газетi «Експрес», у яких журналiсти «Експресу» встановили, що в Андрiя Слюсарчука немає жодної медичної освiти, усi його медичнi дипломи – пiдробленi. Журналiсти також стверджують, що результатом дiяльностi псевдолiкаря стало калiцтво десяткiв обдурених ним людей, а також – щонайменш три смертельнi випадки.

Джерело: ZIK
Розділи: Громадянська Суспільство

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі