chrome firefox opera safari iexplorer

Україна має намір відібрати в Росії власність СРСР

22 листопада 2011 о 13:03

Україна пропонує Росії відновити переговори про розподіл закордонної власності СРСР.

Про це сказав прес-секретар Міністерства закордонних справ Олександр Дикусаров.

«Україна пропонує відновити переговорний процес з Російською Федерацією щодо розподілу закордонної власності колишнього СРСР, зокрема в форматі двосторонніх переговорів на рівні міністрів закордонних справ щодо передачі українській стороні об'єктів нерухомості для потреб її дипломатичних установ», — повідомив він.

Коментуючи заяву представника МЗС Росії Олександра Лукашевича про відмову України від претензій на закордоннувласність СРСР, Дікусаров зазначив, що угода між Україною і Росією про врегулювання питань правонаступництва «нульовий варіант» (угода, за яким Росія бере на себе всі борги СРСР, а решта колишніх республік відмовляються від своїх претензій на будь-яке майно СРСР) не вступило в силу і таким чином не може вважатися правовою підставою для перереєстрації законного майна СРСР на Росію.

Дікусаров також зазначив, що повернення Росією боргів СРСР у повному обсязі не знімає з неї відповідальності, яку вона взяла у відповідності з міжнародними та двосторонніми українсько-російськими угодами.

Крім того, прес-секретар українського МЗС підкреслив, що розпорядження частиною закордонної власності СРСР виходить зі статусу України, як однієї з держав-правонаступником СРСР.

Нагадаємо, 10 листопада Лукашевич заявив, що Україні не має претензій на закордонну власність СРСР.

При цьому депутат Верховної Ради Юрій Костенко вважає цю заяву провокацією.

У 2009 році колишній Президент (2005—2010) Віктор Ющенко доручив 5 міністерств, СБУ та Служби зовнішньої розвідки провести аналіз потенційних наслідків відкликання України підписи під угодою з Росією про врегулювання питань правонаступництва зовнішнього державного боргу та активів колишнього СРСР («нульовий варіант») і ризиків, пов'язаних з його ратифікацією Радою.

У 2007 році МЗС України заявив про необхідність одержання від Росії офіційної інформації щодо пооб'єктного складу, балансової та ринкової вартості власності СРСР за кордоном і поновлення переговорів щодо її поділу.

У 2006 році Україну допускала врегулювання правонаследованія по зовнішньому боргу і активів СРСР між Україною і Росією Міжнародним судом ООН.

Частина України в загальній сумі боргу та активів становить 16,37%.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути