chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні відзначають День Свободи

22 листопада 2011 о 09:01

Сьогодні в Україні – День Свободи.

19 листопада 2005 року тодішній Президент України Віктор Ющенко своїм указом постановив відзначати це свято щорічно 22 листопада, «враховуючи історичне значення революційних подій осені 2004 року».

2011 року святкування Дня Свободи ускладнене через заборону, ініційовану столичними міськдержадміністрацією та управлінням МВС.

Депутат Тарас Стецьків вважає, що насправді ініціатива заборони будь-яких акцій на майдані Незалежності виходить від вищої державної влади.

«Ніякий Янукович, ніякий Азаров, ніякі рішення суду не заборонять людям, які цього хочуть, вийти на Майдан і відзначити це свято», – сказав Радіо Свобода Тарас Стецьків.

Від понеділкового вечора територію поблизу монумента Незалежності огороджено парканом. За ним чергують міліціонери, видно каркас різдвяної ялинки, відкриття якої призначене на 19 грудня.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі