chrome firefox opera safari iexplorer

«Золоті ворота» потрапили до 15-ки кращих станцій метро у світі

23 листопада 2011 о 08:28

До списку найкрасивіших у світі станцій метрополітену потрапила станція київського метро "Золоті ворота". Рейтинг складено туристичним виданням Bootsnall, повідомляють Українські новини.

Газета зазначила, що хоча насамперед станції є місцем, де пасажири сідають в поїзди, все ж не варто забувати, що зупинки в підземці можуть служити і як виставкові зали мистецтва і архітектури, гідно представляючи свою країну чи місто в світі.

До списку також потрапили дві станції метро Росії.

Так виглядає список 15-ти найгарніших у світі станцій метрополітену:

1. Champ-de-Mars, Монреаль, Канада;

2. Бульвар Формоза, Гаосюн, Тайвань;

3. T-Centralen, Стокгольм, Швеція;

4. Central Park, Гаосюн, Тайвань;

5. Bayview, Торонто, Канада;

6. Bockenheimer Warte, Франкфурт, Німеччина;

7. Bund Sightseeing Tunnel, Шанхай, Китай;

8. Слов'янський бульвар, Москва, Росія;

9. Kennington, Лондон, Велика Британія;

10. Changi Airport MRT Station, Сінгапур;

11. Золоті ворота, Київ, Україна;

12. Olaias, Лісабон, Португалія;

13. Puhung, Пхеньяні, КНДР;

14. Federal Triangle, Вашингтон, США

15. Кіровський завод, Санкт-Петербург, Росія.

Довідка з Вікіпедії

Станція «Золоті ворота» відкрита 31 грудня 1989 року у складі першої черги будівництва Сирецько-Печерської лінії.

Композиція підземного залу заснована на поєднанні арково-склепінчатих елементів, що спираються на приземкуваті, круглі колони, увінчані стилізованими візантійськими капітелями.

У декоративному оформленні використано мозаїчні панно, які розповідають про історію Київської Русі. Дві великі композиції розміщено у торцях середньої нави; в арках, що з'єднують колони — мозаїчні зображення київських князів і давньоруських храмів.

Велику роль в організації простору центральної нави підземного вестибюля відіграють масивні металеві люстри, що нагадують світильники давніх храмів. Підлогу викладено з плит темно-сірого граніту.

Стримано вирішено проміжний та наземний вестибюлі. Стіни проміжного вестибюля облицьовано білим мармуром у поєднанні з імітацією плінфи. У формах станції відображено національні особливості архітектури України, безпосередньо пов'язані з архітектурою і мистецтвом Київської Русі.

1991 року постановою Кабінету Міністрів України автори станції київського метро «Золоті Ворота» відзначені Державною премією України.

Цікавий факт

На мозаїчному фризі у проміжному вестибюлі, прямо над виходом до ескалатора, який веде на поверхню, знаходиться також мозаїчний напис «СЛАВА УКРАЇНІ».

Зараз його майже неможливо помітити, але протягом декількох років після відкриття станції його було дуже чітко видно.

Варто зазначити, що на момент побудови станції Україна ще не була незалежною державою, і гасло «Слава Україні» офіційно вважалось неприйнятним і його вживання могло призвести до переслідувань.

Щодо зображень на внутрішній стороні арок на платформі станції. Дуже цікаво роздивитись мозаїку на них.

Якщо йти від арки до арки, то можна прослідкувати хто був правителем Києва від заснування міста до XIII століття. Під кожним зображенням підписано ім'я і дати князювання у Києві.

Таким чином, якщо увійти на станцію метро «Золоті Ворота» з вулиці і пройти по платформі за ходом годинникової стрілки (спочатку лівою стороною вперед, а потім правою назад), заглядаючи у арки, то можна простежити історію славетного міста Києва.

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути