chrome firefox opera safari iexplorer

40% молодих українців за втуп країни до ЄС

15 грудня 2011 о 13:37

Прихильниками вступу України в Європейський Союз виступають 40% громадян країни. У той же час 32,9% опитаних не вважають, що Україні потрібно стати членом ЄС, 21,1% не змогли відповісти на це питання.

Прихильники членства України в ЄС переважають у Західній Україні — 74,2%, в Центрі та на Півночі країни — 49,7%. На Півдні та Південному Сході за вступ до ЄС 36%, на Донбасі та в Криму — 26,4%.

Серед молоді — це люди віком 18-29 років у відношенні до членства України в ЄС немає значного регіонального відмінності. Так, на Донбасі та в Криму, де в цілому домінує негативне ставлення до членства в Євросоюзі, в цій віковій групі підтримка євроінтеграції становить 51%.

«ЄС — це однозначно вибір молодих. Вони хочуть вільно пересуватися по світу, вчитися за кордоном», — зазначила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна.

61% населення України знає, що країна веде переговори про Угоду про асоціацію з Європейським Союзом, 39% опитаних про це не знають. Серед обізнаних 52% підтримують членство України в ЄС, серед необізнаних про це — 37%.

34,7% опитаних вважають, що перевагою від повноправного членства України в ЄС буде вільне переміщення людей за кордон. 28% вважають, що це буде підвищення життєвого рівня українців, 24,3% відзначають, що це забезпечить більш вільний доступ молоді до навчання у європейських університетах.

31,1% вважають, що негативним наслідком вступу України до ЄС може стати еміграція країни за кордон, 22,5% вважають, що може настати погіршення відносин з країнами СНД, 22% бачать можливу проблему в припливі емігрантів і розпродажу ресурсів і майна країни.

33,3% вважають, що основною перешкодою членства України в ЄС є недостатній економічний розвиток, 32,4% — низький рівень життя населення України, 22,6% — проблема з демократією і правами людини, 18,7% опитаних бачать головну проблему в позиції західних держав-членів ЄС, які не хочуть приймати Україною, 13,6% — в позиції керівників української держави, які насправді не прагнуть до Європейського Союзу.

У ході даного дослідження було опитано близько 2 тис. респондентів, які репрезентують доросле населення України (старше 18 років), похибка не перевищує 2,2%.

Опитування громадської думки, проводилось у грудні 2011 року фондом «Демократичні ініціативи» ім. І. Кучеріва і фірмою Ukrainian Sociology Service.

Як повідомлялося раніше, згідно з даними соціологічного опитування Центру ім. Разумкова, серед громадян Україні переважає позитивне ставлення до вступу країни в Європейський Союз. Підтримують вступ до ЄС 45% опитаних, проти вступу — 34,2%. Разом з тим значна кількість — 20,7% опитаних громадян утрималося від відповіді.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути