chrome firefox opera safari iexplorer

Чорнобильська зона знову приймає туристів

02 грудня 2011 о 18:36

Сьогодні, 2 грудня, Зона відчуження Чорнобильської АЕС знову стала доступною для відвідування всіх бажаючих з ознайомлювальною метою.

Про це сьогодні повідомило видання Офіційний вісник України.

Крім того в повідомленні йдеться, що з 2 грудня набули чинності нові правила перебування в Чорнобильській зоні.

Нагадаємо, 25 листопада керівник Державного агентства України з управління зони відчуження при МНС Володимир Холоша заявив, що відвідування Чорнобильської зони стане можливим після 2 грудня.

***

18 лютого МНС затвердило порядок відвідування громадянами України, іноземними делегаціями та іноземцями зони відчуження і зони обов'язкового відселення через туроператорів.

МНС стверджує, що цей порядок був узгоджений з Міністерством охорони здоров'я України, Державною інспекцією ядерного регулювання, Службою безпеки України та Міністерством закордонних справ.

Міністерство юстиції України перевірило цей порядок на відповідність чинному законодавству України, і за результатами експертизи було прийнято рішення про державну реєстрацію цього акта.

Однак Генпрокуратура 10 травня внесла протест на порядок як такий, що, на її думку, не відповідає чинному законодавству України.

Пізніше, 6 червня, Генпрокуратура подала адмінпозов до Окружного адмінсуду Києва щодо визнання протиправним і скасування зазначеного порядку.

Потім, 22 червня, туроператори заявили, що Чорнобильську зону відчуження закрили для всіх туристів.

Раніше в МНС повідомили, що нормування безпечного відвідування зони відчуження напередодні 25 річниці Чорнобильської катастрофи дозволило її відвідати 304 іноземним делегаціям із 48 країн світу (більше 3 000 чоловік).

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути