chrome firefox opera safari iexplorer

Половина Чорнобильської зони відчуження залишиться закритою назавжди

24 квітня 2012 о 14:46

Приблизно половина території зони відчуження у районі Чорнобильської АЕС залишиться назавжди закритою, стверджують у МНС.

«Зона відчуження — це близько 2 тисяч квадратних кілометрів. Близько половини цієї зони, виходячи з наявних знань, залишиться закритою назавжди», — повідомив перший заступник голови Державного агентства України з управління Зоною відчуження МНС Дмитро Бобро на прес-конференції у вівторок, 24 квітня.

Він повідомив, що у цій зоні є окремі ділянки, де вже зараз радіаційна ситуація «досить благополучна» і там можна починати намагатися проводити роботи.

Зокрема, він зазначив, що торік планували посіяти на 2-х сотках землі рапс або інші культури, щоб подивитися на можливість використання цих територій у майбутньому.

Зона відчуження була встановлена ​​незабаром після Чорнобильської катастрофи у 1986 році.

На території зони було визначено три контрольованих території: Особлива зона (безпосередньо проммайданчик ЧАЕС), 10-кілометрова зона, 30-кілометрова зона.

Розділи: Довкілля

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути