chrome firefox opera safari iexplorer

Європейці вважають недоцільним возити туристів у Чорнобиль

19 квітня 2011 о 11:41

У Чорнобильській зоні не варто розвивати туризм, вважають у Європейському банку реконструкції та розвитку.

«Я вважаю, що Чорнобильська АЕС, Чорнобильська зона — не таке місце, де варто розвивати туризм», — сказав керівник Управління ядерної безпеки ЄБРР Вінс Новак в інтерв'ю Радіо «Свобода».

«І взагалі: питання розвитку якоїсь діяльності у Чорнобильській зоні залежить не лише від здорового глузду урядовців чи бізнесменів, а від рівня радіаційного забруднення довкілля. Врешті-решт, враховуючи радіаційне забруднення Чорнобильської зони, кожна людина сама повинна вирішувати, чи воліє вона її відвідати», — додав він.

За словами Новака, «персонал Чорнобильської зони достатньо компетентний, щоб підказати людям, чи варто їм їхати у зону».

«Я можу розповідати про Чорнобиль, порівнювати, яким я його бачив 14 років тому — і яким побачив цими днями. Це досі не дуже гарне та небезпечне місце. Але воно виглядає значно безпечнішим, ніж раніше», — визнав представник ЄБРР.

«Тож у своїх матеріалах, запропонованих учасникам конференції (у Києві), я і пишу про Чорнобильський досвід: як українці, іноземні фахівці разом напрацьовували досвід безпечного виведення атомної електростанції з експлуатації, забезпечення контролю за процесами, що відбуваються усередині зруйнованого реактора», — зазначив Новак.

«Не менш важливим є досвід роботи на станції та довкола неї людей, як і досвід підготовки конструкцій нового „Укриття“. Бо ж раніше вважалось, що у Чорнобилі безпечна праця неможлива», — сказав він.

Новак зазначив, що міжнародні донори витратили понад 800,5 мільйонів євро на подолання наслідків Чорнобильської катастрофи та забезпечення безпеки українських ядерних реакторів, але цього замало.

Побудова нового сучасного укриття на Чорнобильській АЕС та побудова сховища для ядерного палива потребують понад 300 мільйонів євро.

«Європейський банк реконструкції та розвитку — основний менеджер, який керує фінансовими потоками, що надходять на Чорнобильські проекти від донорів. Таких донорів понад 30, це як окремі держави, так і міжнародні інституції», — зазначив Новак.

«Головних Чорнобильських проектів насправді два: це — побудова нового сучасного укриття на АЕС і залучення фінансування та технологій для покращення та модернізації системи ядерної безпеки; ідеться, серед іншого, про побудову сховища для ядерного палива біля ЧАЕС. Міжнародні донори, учасники нинішньої конференції у Києві, підтверджують наміри здійснити ці проекти, надалі їх фінансувати», — додав він.

Європейський банк — один із ініціаторів проведення міжнародної конференції до 25-річчя Чорнобильської катастрофи, яка проходить у Києві 19 квітня.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути