chrome firefox opera safari iexplorer

Львів зібрав сучасних драматургів на мистецький фестиваль

16 грудня 2011 о 09:34

На цьогорічну «Драбину» до Львова приїхали драматурги з Грузії та України — дванадцять митців, учасників проекту Британської Ради «Нова драма з театром Royal Court, який вважається одним iз найвідоміших експериментальних театрів Європи. На фестивалі можна було познайомитися з п’єсами молодих драматургів та поспілкуватися з ними на тему молодої драматургії. З’ясувалося, що немає жодного сучасного грузинського драматурга, який би не писав на тему війни.

І це зрозуміло, адже за 20 років незалежності Грузія пережила вже кілька воєн. Як пояснює життєрадісний Басса Джанікашвілі, який навіть про війну пише з гумором, є в наших драматургів і спільна риса: «Лондонські вчителі часто кажуть нам, що наші герої в творах не можуть нічого змінити. Це характерна риса пострадянської драматургії, у творі є мета, але її неможливо досягти».

Натомість організатори мистецького фестивалю, схоже, своєї мети досягли. «Головною ідеєю цьогорічного фестивалю стала популяризація української драми серед людей, представлення режисерам та театрам сучасних тенденцій нової драми, — розповідає «Українi молодій» Ольга Кік, координатор проекту. —  Оскільки у Львові такої інформації бракує, то ми вирішили принести нову драму до глядачів. А родзинкою фестивалю стало те, що на нього приїхала команда режисерів і драматургів iз Великобританії. Ми дуже сподіваємося, що після роботи з театром Royal Court вийдуть успішні п’єси і наші драматурги зможуть поставити їх у Лондоні. До прикладу, минулого року ми запрошували до Львова видатного німецького драматурга  Мартіна Гекманнса, якому сподобався один з українських аматорських театрів, і він запросив його в Німеччину. Вони вже налагодили співпрацю й наразі працюють над постановкою його п’єси в Німеччині».

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути