chrome firefox opera safari iexplorer

«Рейтинг світової благодійності–2011»: Україна піднялася з 150 на 105 місце!

20 грудня 2011 о 19:39

Оприлюднено «Рейтинг світової добродійності» (World Giving Index) за 2011 рік. Про це повідомляє електронний журнал про благодійність «Філантроп».

Дослідження другий рік поспіль проводить британський фонд Charities Aid Foundation (CAF) на підставі даних всесвітнього опитування компанії Gallup (Gallup's WorldView poll). У цьому дослідженні бере участь понад 150 тисяч респондентів з 153 країн, воно є найбільшим у сфері доброчинності і єдиним на сьогодні, що дає загальне уявлення про предмет у глобальному масштабі.

Місце країни в рейтингу залежить від середнього значення по трьох показниках – пожертвування приватними особами грошей у благодійні організації, робота їх як волонтерів і надання громадянами допомоги незнайомій людині, яка на неї потребує.

«Рейтинг світової благодійності» свідчить: кількість людей, залучених у добродійність у світі, зросла, проте число жертвувателів і загальна сума пожертвувань благодійним організаціям скоротилися.

У 2010 році середній показник рейтингу по трьох показниках склав 31,6%, а у 2011 році – вже 32,4%. Дослідники підкреслюють, що зміни в межах одного процентного пункту свідчать про зміни в поведінці сотень тисяч людей.

Проте не все так оптимістично: зріст благодійної активності у світі фактично пояснюється тим, що люди стали більше безпосередньо і прямо допомагати іншим і займатися волонтерством. Це продовження минулорічної тенденції: у 2010 році, у порівнянні з 2009-м, у світі також виросло число волонтерів. Кількість же і загальна сума грошових пожертвувань у благодійні організації в 2011 році скоротилися. Число тих, хто надає допомогу безпосередньо, зросло на 2%, волонтерів – на 1%. А кількість респондентів, які відповіли, що протягом останнього місяця пожертвували гроші благодійним організаціям, скоротилося на 1%.

Лідер рейтингу-2011 – США, що пересунулися з 5-го місця у 2010 році. Далі ідуть: Ірландія (+1), лідери рейтингу-2010 Австралія (-2) і Нова Зеландія (-3), Велика Британія (+3). У першій десятці також: Нідерланди (+1), Канада (-4), Шрі Ланки (=), Тайланд (+16!) і Лаоська Народно-Демократична Республіка (+1).

Україна за рік перемістилася з 150 на 105 місце, піднявшись вгору на цілих 46 позицій, з наступними показниками: благодійних пожертвувань 11% (5% — минулого року), 30% волонтерської роботи (14%) і 37% допомоги нужденної (19%).

«Дуже приємно, що цього року місце України в «Рейтингу світової добродійності» істотно поліпшилося, – сказав Президент Асоціації благодійників України Олександр Максимчук. – Це – заслуга великої кількості українських громадських, волонтерських, благодійних організацій та приватних осіб».

Олександр Максимчук не виключає, що дані минулорічного рейтингу були не зовсім коректні, однак він переконаний, що в 2011 році благодійна робота в Україні дійсно помітно зросла. «Це – наслідок зусиль з популяризації благодійності, це – більше системна, відкрита і прозора діяльність організацій, – говорить президент Асоціації благодійників України. – Але в першу чергу це – результат консолідації благоідйників, над чим посилено працює в тому числі і наша організація. Ми вважаємо, що тільки об’єднання зусиль, цілеспрямована спільна робота заради вирішення проблем суспільства роблять благодійність максимально успішною та ефективною».

Україна ділить 105-е місце в «Рейтингу світової благодійності – 2011» з Японією та Чадом.

З країн Центральної і Східної Європи найвища позиція у Кіпру – 26-е місце. Польща – на 74-му, Білорусь – на 87-му, Азербайджан, Чехія і Молдова – на 94-му, Естонія та Росія – на 130-му місці. Замикає світовий рейтинг, як і торік, Мадагаскар.

Світовий рейтинг благодійності 2011 — тут.

Новину додала Катерина Зоркіна 

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути