chrome firefox opera safari iexplorer

В «індексі свободи» Україна посіла місце між Замбією і Руандою

11 січня 2013 о 15:52

Україна посіла 79-те місце серед 123 країн в «Індексі свободи», в якому канадський дослідницький інститут Фрейзера спробував вперше об'єднати показники особистих і економічних свобод.

За підрахунками авторів рейтингу, Україна набрала в загальній сумі 6,49 балів, розташувавшись між Замбією і Руандою.

Дослідники відзначили досить непоганий показник особистих свобод в нашій країні — 7,5 (стільки ж, наприклад, у Гондурасу, а найвищий бал у Нідерландів — 9,5), однак при цьому відверто незадовільний результат в частині свободи економіки -5,46 бала.

Більше набрала навіть Росія (6,57 бала), однак за рахунок низького рівня персональних свобод (5,9) вона посіла лише 89 місце.

Ніякі інші країни СНД, окрім Росії й України, у полі зору укладачів індексу не потрапили.

Найбільш вільною країною у світі, за версією авторів «Індексу», є Нова Зеландія — вона набрала 8,73 бала (9,2 — рівень особистих свобод, 8,22 — економічних).

Топ-10 найбільш вільних країн у світі за версією укладачів рейтингу також увійшли:

1. Нова Зеландія (8,73 бали)

2. Нідерланди (8,47)

3. Гонконг (8,39)

4. Австралія (8,33)

5. Канада (8,33)

6. Ірландія (8,33)

7. США (8,30)

8. Данія (8,30)

9. Японія (8,28)

10. Естонія (8,28)

У складанні «Індексу свободи у світі», окрім канадського Інституту Фрейзера, брали участь німецький Інститут свободи та Інституту Катона, що працює у США.

Розраховуючи загальний «Індекс свободи у світі», дослідники об'єднали свій щорічний рейтинг економічної свободи у світі з новим індексом персональних свобод. Цей останній учені розрахували на основі 34 різних показників за період з 2008 року, отриманих з незалежних джерел.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути