chrome firefox opera safari iexplorer

Табачник неефективно використав 7 млн бюджетних грошей

27 грудня 2011 о 09:23

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту неефективно, неекономно і з порушеннями використовує бюджетні кошти.

Такими є результати аудиту ефективності використання коштів держбюджету, виділених у 2010—2011 роках на забезпечення навчальних закладів підручниками і посібниками, йдеться у повідомленні прес-служби Рахункової палати.

За їх даними, «держзамовлення на виготовлення і доставку підручників, яке затверджується практично наприкінці бюджетного року, є формальним і фактично не впливає на випуск навчальної літератури».

«При технології виготовлення підручників до п'яти місяців, постійною є практика спрямування коштів на цю мету за два-три місяці до початку навчального року», — йдеться в повідомленні.

«У результаті для термінового виготовлення підручників видавництва закуповували папір за цінами, вищими за ринкові на 30-40%, через що були неефективно використані 6,9 мільйонів гривень бюджетних коштів», — повідомляє прес-служба.

МОНмолодьспорт не перевірив виробничі потужності переможця тендерних процедур з надання поліграфічних послуг ТОВ «Побутелектротехніка», яке виявилося фактично посередником, а не виконавцем замовлення.

«Тому після випуску 10 найменувань підручників на рахунку підприємства залишилося від 66 до 84% отриманих коштів, що призвело до додаткових витрат з бюджету 5,9 мільйонів гривень», — йдеться в повідомленні.

Непрозорою є і процедура конкурсного відбору підручників та ухвалення рішень про їх видання.

«Так, на випуск 24 підручників, які не подавалися на конкурс або не стали в ньому переможцями, з порушенням чинного законодавства використано 30,9 мільйонів гривень», — заявили в Рахунковій палаті.

«Основна причина вказаних порушень — незадовільна організація роботи МОНмолодьспортом. Спрямовані з бюджету 319 мільйонів гривень на випуск підручників не забезпечили потреб навчальних закладів у сучасній навчальній літературі», — йдеться в заяві.

«Аудитори зазначили, що за умов економного й ефективного використання бюджетних коштів лише у 2010—2011 роках можна було додатково видати 3,4 мільйони підручників, або майже на чверть більше виготовлених», — зазначили у Рахунковій палаті.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі