chrome firefox opera safari iexplorer

У столиці пройшов дитячий поетичний конкурс «Надія»

21 грудня 2011 о 11:04

Дитячий поетичний конкурс «Надія» пройшов у Києві за підтримки Фонду  Миколи Томенка «Рідна країна» та видавництва «Веселка».

Конкурс «Надія» був заснований Музеєм видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Мирного, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького у 2001 році, до 130-літнього ювілею від дня народження Лесі Українки.

До участі в конкурсі запрошуються учні шкіл, гімназій, ліцеїв, вищих навчальних закладів Києва та передмістя за трьома віковими категоріями – 6-10, 11-14 та 15-18 років.

Тематика поезій – вільна. На конкурс приймалися вірші, уривки з поем, переклади поезій класиків світової літератури, байки, есе. В цьому році під час поетичного вечора прозвучали кращі твори переможців та фіналістів конкурсу у виконанні авторів. Фонд «Рідна країна» спільно з видавництвом «Веселка» відзначив переможців призами та подарунками.

Вітаючи переможців, член жюрі Микола Томенко зауважив, що «сьогодні молоді поети і письменники не потрібні київській владі і Уряду, але вони потрібні Україні та українському суспільству», тому, за його словами, Фонд «Рідна країна» вже вдруге підтримує цей конкурс.

«Не всі ці молоді люди стануть визначними поетами та письменниками, але всі вони вже точно будуть патріотами своєї країни, справжніми громадянами України. На сьогодні це важливіше, оскільки на двадцятому році незалежності ми й далі боремося за право мати власну державу, право мати Україну», — сказав Микола Томенко.

«Рідна країна»

30 грудня

Інші дати
Народився Святослав Гординський
(1906, м. Коломия Івано-Франківська область – 1993) – український поет, художник, графік, мистецтвознавець, громадський діяч. Автор зіброк «Барви і лінії», «Буруни», «Слова на каменях», «Сурми днів», «Перший вал» та ін. Автор мозаїк і розписів понад 30 українських церков за кордоном (собори у Вінніпезі, Мельбурні, Мюнхені, Римі).
«Мене цікавили й інтригували нові форми мистецтва. Я почав поволі усвідомлювати собі, що нові форми можна добре поєднувати з мотивами українського народного мистецтва і кілька моїх графічних праць, які я подав на французькі виставки, були успішні…». (Святослав Гординський)
Розгорнути