chrome firefox opera safari iexplorer

У Центрі української культури вчили робити ляльки та плести

08 грудня 2011 о 10:56

6 грудня 2011 року о 18:00 в Центрі української культури та мистецтва, що на столичній вул. Хорива, відбулася святкова науково-мистецька акція «Фольклористика в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка». Її організувала кафедра фольклористики Інституту філології.

На захід прийшло понад 300 осіб, майже всі — в українському національному вбранні. Елементи національного одягу були однією з головних вимог відвідин заходу.

Почалося дійство із нагородження відомих діячів освіти, культури та мистецтва, що пропагують українські звичаї й культуру.

Дипломами «За вивчення, збереження та популяризацію фольклору» нагородили Міністра культури і туризму України Вікторію Лісничу, радника Міністра з питань сім'ї, молоді та спорту України Владу Литовченко, директора Інституту філології професораГригорія Семенюка, міського голову Борисполя Анатолія Федорчука, солістів гурту «Даха Браха» та інших.

Всі 12 дипломів у різних номінаціях ручної роботи. На склі фарбою нанесена українські орнаменти, а сам диплом вишитий хрестиком. Вручала ці нагороди та була ведучоюАнжеліка Рудницька, заслужена артистка України, етнограф і народна майстриня. Вона також працює на кафедрі фольклору в Інституті філології.

«Ця імпреза – лише початок великої презентації фольклористики в Київському університеті, проведення якої планується протягом року», — сказала завідувач кафедри фольклору та один з організаторів акції Олена Івановська.

Вона наголосила, що на цьому святі необхідно віддати шану тим, хто стояв біля витоків кафедри: Тетяні Таланчук, Віктору Бойко, Леоніду Шуркові, Лідії Дунаєвській. Після виступу Івановська запросила на другий поверх.

Там почалася мистецька програма «Жили –були...» за участі студентів-фольклористів і випускників спеціальності «фольклористика». Студенти показували театральні постановки та співали українських народних пісень. Потім до них долучився гурт «Даха Браха» та ансамбль «Роксоланія».

У залах на другому та третьому поверхах розвішані роботи Анжеліки Рудницької та інших народних майстрів. Між гостями свята ходять дівчата в українському національному вбранні із кошиками.

«Беріть цукерки та пряники, пригощайтеся», — вигукує одна з них.

Підходить несміливо хлопець у вишиванці бере.

« Так тут ще й побажання!», — витягує із цукерки папірець, де написано «Щастя та здоров'я Вам», йде за іншою.

На третьому поверсі проходить майстер-клас майстрів народних ремесел. Відомі майстри навчають, як робити ляльку-мотанку, витинанку, показують, що таке соломоплетіння.

 

18 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Аверін
(1885, с. Чепіль, Харківська область – 1955) – український зоолог, громадський діяч. Опублікував близько 340 праць з ентомології, орнітології, мисливствознавства, рибництва, і охорони природи. Один із перших організаторів справи захисту рослин в УРСР і підготовки кадрів у цій галузі.
Розгорнути
Народився Володимир Різниченко
(1870, с. Велентієве, Чернігівська область – 1932) – український геолог, художник-карикатурист, поет. У своїх дослідженнях грунтовно висвітлив стратиграфію та тектоніку Середнього Придніпров’я («Природа Канівських дислокацій», «До питання про час і умови утворення укр. лесу», «Про четвертинні рухи земної кори в районі сер. Дніпра»). Ініціатор заснування Канівського музею-заповідника «Могила Т.Шевченка».
Розгорнути
Народилася Євгенія Ярошинська
(1868, с. Чуньків, Чернівецька область – 1904) – українська письменниця, етнограф, фольклорист, громадський діяч. Видала зібрані нею на Буковині «Народні пісні з-над Днітра».
Розгорнути
Народився Сергій Єфремов
(1876, с. Пальчик, Черкаська область - 1939) — український громадсько-політичний і державний діяч, літературний критик, історик літератури. Один з найвидатніших представників неонародництва в українській літературі. Автор видання «Щоденника» і «Листування» Т. Шевченка та фундаментального двотомника «Історія українського письменства».
Розгорнути