chrome firefox opera safari iexplorer

Міністра культури Кулиняка оголосили ворогом української культури

12 квітня 2012 о 14:50

Під час акції на захист українського дубляжу, яка відбулася біля Кабміну у четвер, міністра культури Михайла Кулиняка оголосили ворогом української культури.

Про це повідомляє кореспондент «Української правди».

За таке рішення проголосували близько 200 учасників акції під будинком уряду. Серед вимог — скасування урядової постанови №168.

«У лютому 2012 року уряд прийняв постанову № 168, яка заохочує демонструвати в наших кінотеатрах фільми, дубльовані в Росії російською мовою. Досі фільми мали дублюватися та озвучуватися лише в Україні», — повідомила одна з активісток Катерина Чепура.

Окрім громадських активістів до акції приєдналися і відомі українські музиканти, письменники, видавці, народні депутати та навіть представники білоруської опозиції.

Серед них — Ірена Карпа, Брати Капранови, казкар Сашко Ліриник, музикант Сергій Фоменко, вокаліст гурту ТНМК Фагот, актор Євген Нищук, музикантка Галя тельнюк та інші.

Учасники акції розгорнули під Кабміном величезну плівку з кадрами з фільмів, дубльованих українською мовою.

«Економічний та ідеологічний ринок віддається у іншу державу. Це диверсія і саботаж України. Основа держави – це не шахти, а культура», — заявив Лірник.

Серед вимог також повернення апаратури студії Le Doyen і забезпечення можливості дубляжу на студії фільмів. Як відомо, напередодні у студії податковою міліцією був проведений обшук і вилучені сервери і документи.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути