chrome firefox opera safari iexplorer

За рік на «паперові послуги» бюрократів українці витрачають близько 20 млрд

26 грудня 2011 о 11:07

Довідки, паспорти, ліцензії, дозволи, експертизи: вся ця документація подешевшає у найближчому майбутньому. Принаймні таке завдання поставив ініціатор законопроекту про адмінпослуги президент Віктор Янукович.

За підрахунками Антимонопольного комітету, українці у минулому році витратили на оформлення різних документів близько 20 мільярдів гривень. Приблизно третина цих грошей, за словами експертів, осідає в кишенях самих чиновників. Закон про адмінпослуги має цей ринок впорядкувати і захистити населення від корупції, з'ясували журналісти ТСН.

Для прикладу, згідно з офіційним прайсом МВС, оформити водійські права сьогодні коштує 26 грн. Правда ціна вказана без урахування ПДВ та бланка. З ПДВ ціна посвідчення складе близько 30 грн, проте, за словами тих, хто недавно отримав права, їм довелось заплатити 280 грн. Виходить, українці за бланк віддають 250 гривень. До чиєї кишені лягає різниця в ціні, наразі невідомо.

Схожа ситуація і з закордонними паспортами. Отримуючи такий документ, українець має сплатити 170 або 340 гривень державного мита – в залежності від того, на скільки терміново йому потрібен паспорт.

А ось в прайсі МВС фігурує ще одна цифра — 87 гривень. Тобто на одну й ту саму послугу в різних документах встановлена різна ціна.

За словами експерта центру політико-правових реформ Віктора Тимощука, новий закон ситуацію не змінить, бо такі загадкові ціни своїм послугам чиновники й надалі складатимуть самі, й самі в себе перевірятимуть.

Зі свого боку натхненник реформи Михайло Бродський переконаний, що відтоді як закон набере чинності, чиновникам стане невигідно роздувати ціни й нав'язувати непотрібні послуги, бо плата за них все одно піде повз їхні кишені прямо до бюджету.

«Всі гроші йдуть до державного бюджету, не на спец рахунки, а до державного бюджету. І не тільки в законі про адмінпослуги, а й в бюджеті вже записано: спец рахунки скінчилися і вони не зможуть маніпулювати цими грошами», — заявив держслужбовець.

Втім, детальне вивчення закону дозволяє припустити, що чиновники таки знайдуть спосіб заробити на українцях, при чому не через касу. Їм достатньо буде лише затягувати час видачі необхідних документів, що змусить людей нести хабарі.

2 січня

Інші дати
Народився Тадей Рильський
(1841, с.Ставище Київської області – 1902) - український громадський і культурний діяч. Батько добре відомого поета-академіка, перекладача, директора Інституту фольклору й етнографії Академії наук України, громадського діяча, депутата Верховної Ради СРСР п’ятьох скликань поспіль Максима Рильського.
«Наше покоління, відчуваючи необхідність гуманного єднання з народною масою, почало вдивлятися в минуле і теперішнє життя народу, земля якого нас вигодувала, пісня котрого пробудила в нас перші сердечні думи, з котрим ми, врешті, маємо з’єднатися в майбутньому» (Тадей Рильський).
Розгорнути
Народився Ярослав Пастернак
(1892, м.Хирів Львівської області - 1969) – український археолог. Найважливіші розкопки провів на терені княжого Галича, де відкрив Успенський собор з саркофагом Ярослава Осмомисла.
Розгорнути
Народилася Оксана Сенатович
(1941, м. Бережани Тернопільської обл. - 1997) - українська письменниця, перекладачка, авторка збірок лірики, книжок для дітей.
Розгорнути
Loading...