chrome firefox opera safari iexplorer

Головний пріоритет випускників вітчизняних шкіл — сім'я

11 січня 2012 о 13:46

Випускники українських шкіл не позбавлені романтизму, але в чесність і справедливість вже не вірять.

Про це свідчать результати дослідження, проведеного Інститутом соціології НАН України.

Так, дослідження показало, що головними пріоритетами у дорослому житті випускники вважають створення сім'ї (58,9%) і можливість займатися улюбленою справою (43,8%).

При цьому на виключно матеріальні орієнтири — наприклад, високий рівень матеріальної забезпеченості — налаштований лише кожен п'ятий. Незважаючи на те, що про вступі до ВНЗ замислюються майже всі одинадцятикласники, отримати гарну освіту планують трохи менше 40% опитаних. І хоча більша частина школярів збирається вступати на спеціальності у сфері природничих і точних наук, майже третина із загального числа опитаних налаштована робити кар'єру в суспільно-політичній сфері або бізнесі. Крім того, більшість випускників планує реалізовувати свої плани на життя в рідній країні, хоча еміграційні настрої серед української молоді залишаються досить високими — покинути Україну заради життя і роботи за межі налаштовані лише 12% опитаних.

Також дослідження показало, що, на думку сьогоднішніх випускників, життєвий успіх у сучасній Україні пов'язаний не стільки з власними зусиллями, скільки з впливом зовнішніх факторів. Так, наявність впливових родичів, на думку опитаних, важливіше високого інтелекту (43,6% проти 41,5%), гарну освіту важливо настільки ж, наскільки і допомогу батьків, (35,5%), а вміння обходити закон набагато важливіше, ніж чесність і принциповість (36,5% проти 19,3%).

Джерело: ТСН
Розділи: Новини освіти Освічена

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути