chrome firefox opera safari iexplorer

Любко Дереш написав алхімічну комедію про гімн до Євро-2012

17 січня 2012 о 17:17

Цієї зими усіх шанувальників творчості неперевершеного Любко Дереша чекає приємний сюрприз. Наприкінці лютого у всіх книгарнях країни розпочнеться продаж нового роману письменника «Голова Якова», над яким він працював довгих 5 років.

Книжка вийде друком у видавництві «Клуб Сімейного Дозвілля», а перший наклад складе 15 тисяч примірників.

Завіса таємничості, якою останнім часом сповита постать Любко Дереша, спровокувала безліч сенсаційних чуток. Найоригінальніші з них відправляли письменника ченцем у монастир, в еміграцію до Ізраїлю, або підкорювати Північний полюс. Проте Дереш, дещо відійшовши в «інформаційну тінь», продовжував плідно працювати саме над новим романом та остаточно визначив його як алхімічну комедію.

Сюжет «Голови Якова» розгортається навколо геніального композитора Якова. Він отримує від свого брата, політтехнолога, незвичну пропозицію — створити гімн-симфонію до відкриття Євро-2012. Темні отці, які стоять за цим замовленням, впевнені, що лише йому під силу створити музику, що буде прологом до мелодії Апокаліпсису. Щоб віднайти потрібні звуки, Якову доведеться зіграти на найприхованіших струнах душі, а можливо, й вмерти і відродитися знову.

Тривалу історію написання нової книжки, яка врешті решт алхімічним чином перетворилася на роман «Голова Якова» сам Любко Дереш пояснює так: «За царя Гороха, коли людей було трохи, роман «Голова Якова» носив назву «Як стати Богом і не заплакати». Тоді я ще не знав, що цей роман стане для мене однією з найзапекліших (і найтриваліших) робіт над літературним твором. За п’ять років, поки писався роман, я встиг зненавидіти літературу, простити їй все і знову полюбити, заблукати у власному творінні і щасливо віднайтися, врешті, розчинити готовий уже роман «Як стати Богом…» в кислоті і випити, в кращих традиціях 60-х, цю юшку до дна. Рукописи хоч і не горять, зате добре розчиняються».

Варто додати, що навесні буде проведено великий авторський тур по містах України, у рамках якого планується презентація книжки «Голова якова», зустрічі Любко Дереша з читачами та автограф-сесії.

Додав Іван

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути