chrome firefox opera safari iexplorer

Метро на Троєщину збудуть іноземці

11 січня 2012 о 14:18

Гілку київського метро на Троєщину будуватимуть за схемою державно-приватного партнерства.

Про це йдеться у розпорядження про включення зазначеного проекту до переліку об’єктів, які потребують залучення інвестицій, повідомляє прес-служба мерії.

«Найближчим часом відбудеться конкурс, і вже цього року ми зможемо приступити до реалізації проекту»,– пообіцяв голова КМДА Олександр Попов.

За його словами, замовником підготовчих робіт з реалізації проекту стане КП «Київсистемоменеджмент», а будуватимуть метро «столичні підприємства – як виробники будматеріалів, так і підрядні організації».

«Вірогідно інвестор, який долучиться до реалізації проекту, буде іноземним, однак будувати намагатимемося максимально власними силами, віддаючи перевагу найякіснішим будматеріалам та послугам саме київських підприємств», – запевнив Попов.

Він також зазначив, що вже розроблені та затверджені Київрадою проекти ділянок Подільсько-Вигурівської лінії метро від станції «Глибочицька» до станції «Райдужна» з відгалуженням убік житлового масиву Вигурівщина-Троєщина. А також проект будівництва I черги Лівобережної лінії метрополітену Троєщина-Осокорки від вул. Милославська до станції метрополітену «Лівобережна» з електродепо «Троєщина».

Зараз тривають проектні та підготовчі роботи по цих об’єктах.

Як відомо, раніше прем'єр Микола Азаров заявляв, що будівництво метро на Троєщину розпочнеться у 2013 році. За даними заступника голови КМДА Руслана Крамаренка, нова гілка метро обійдеться у 1,5 мільярда доларів. У прес-службі метрополітену заявляли, що на будiвництво метро на Троєщину буде потрiбно загалом 8,9 мільярда гривень i бiльше п'яти років.

На початку січня 2011 року Київська міська держадміністрацією планувала взяти в японців кредит на 30 років під 1,5% річних для будівництва метро.

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути