chrome firefox opera safari iexplorer

Школярам 5-10-х класів зменшили нормативи з фізкультури

12 січня 2012 о 15:55

Нова навчальна програма з фізкультури почне діяти вже з наступного навчального року. Відповідну постанову Міністерство освіти і науки, молоді та спорту розіслало цими днями своїм регіональним управлінням.

Відтак, на уроках фізичної культури дітлахів насамперед знайомитимуть із правилами техніки безпеки, навчатимуть надавати першу невідкладну допомогу, проведуть екскурс в історію самого предмета. Це, так би мовити, теоретичний курс навчання.

Що ж до практичних занять, то кожна школа обиратиме їх самостійно. МОН пропонує для цього десять основних напрямів: волейбол, баскетбол, гандбол, гімнастика, настільний теніс, легка атлетика, туризм або футбол. Вибір залежатиме від матеріальної бази і місцевих традицій школи. Згодом міністерство планує розширити цей перелік відповідно до побажань навчальних закладів.

Та найголовніше — школярам зменшать нижній поріг нормативів. Тепер, щоб отримати середній рівень, скажімо, з гімнастики в десятому класі, хлопцю достатньо підтягнутися тричі (раніше обов’язковими були сім разів), а дівчині — 5 разів (висячи лежачи, замість колишніх десяти).

Як наголосив один з авторів програми, головний фахівець департаменту загальної, серед­ньої і дошкільної освіти Сергій Дятленко, біг, стрибки, вправи для формування постави, профілактика плоскостопості залишаються в переліку загальних навантажень. Вони — однакові для всіх шкіл. Але нормативів за ними школярі не складатимуть.

До того ж, за словами Сергія Дятленка, нормативи відтепер не будуть основним критерієм оцінки з фізкультури. Школярику важливо також проявляти активність на уроці, володіти технікою виконання вправ, добре засвоїти теоретичні знання.

Нагадаємо, що 2008 року Міносвіти скасувало нормативи з кросу, після того як семеро учнів померли на уроках фізкультури.

5 листопада

Інші дати
5 листопада відзначають:
  • Всесвітній день поширення інформації про проблему цунамі.
  • Розгорнути
    1953 – урочисте відкриття мосту Патона у Києві
    Єген Патон (4 березня 1870, Ніцца, Франція – 1953) - вчений, фахівець в галузі мостобудування та електрозварювання. Під керівництвом Є.Патона в Києві збудований міст через Дніпро, названий згодом його ім’ям.
    Розгорнути
    Народився Дмитро Мирон-Орлик
    (1911, с. Рай, Тернопільська область – 1942) – громадський і військовий діяч ОУН, публіцист.
    «Хай згинуть наші імена, щоб тільки жила вічно Українська нація! » (Дмитро Мирон-Орлик)
    Розгорнути
    Народився Яків Щоголів (Щоголев)
    (1823, м. Охтирка Сумської обл. - 1898) - український поет. Автор збірок "Ворскло. Лірена поезія", "Слобожанщина", поезій для дітей. Багато його віршів стали піснями ("Пряха", "Осінь" та ін.)
    Розгорнути
    Народився Ігор Дзеверін
    (1929, с. Драбів Черкаської області, - 2001) - український літературознавець, критик, упорядник творів І. Франка.
    Розгорнути