chrome firefox opera safari iexplorer

У Львові пройде унікальний концерт пам'яті Олександра Слободяника

19 січня 2012 о 17:53

У Львівській філармонії 21 січня відбудеться непересічний концерт – музиканти найвищого штибу об’єднаються для того, аби віддати данину пам’яті піаністу-віртуозу, що прославив Україну на весь світ – Олександру Слободянику.

Про це на прес-конференції повідомили організатори концерту пам’яті видатного піаніста: гендиректор Львівської філармонії Володимир Сивохіп, композитор Мирослав Скорик, дружина піаніста Лариса Крупа, – інформує кореспондентка ЗІКу.

Якби не раптова та трагічна смерть віртуоза, у 2011 році він би святкував свій 70-річний ювілей. Але Олександр Слободяник захворів на менінгіт і помер у 2008 році у 67-річному віці.

Організатори концерту розповіли, що Слободяник народився у 1941 в Києві. Був дитиною-вундеркіндом – у 6 років вже виступав на радіо. Після війни з батьками переїхав до Львова, де потрапив у Львівську спеціальну музичну школу для обдарованих дітей. Тут вчився до 6 класу, а в 7 класі його забрали до Москви на подальше навчання через феноменальні здібності.

Він грав по всьому світу, був славетним та викликав у публіки небувалий подив своєю віртуозністю – не існувало творів, яких би він не міг зіграти.

Мирослав Скорик розповів, що готував для Слободяника фортепіанний концерт, але твір залишився на стадії ескізів через смерть піаніста. Зараз композитор має на меті таки закінчити концерт і присвятити його світлій пам’яті піаніста.

Дружина Олександра Слободяника розповіла, що взялася за упорядкування архіву записів за участі музиканта – хоче до його 75-ліття зібрати відео- та аудіоматеріали за його участі.

Скорик розповів також, що помер видатний піаніст у США, але похованим хотів бути там, де народився. Тож прах його привезли до України, і зараз могила музиканта розташована у Києві на Байковому кладовищі.

Концерт з назвою «In memoriam» збере на одній сцені легендарних представників сучасної академічної музики: альтиста Юрія Башмета, скрипаля Віктора Третьякова. До них приєднаються композитор і диригент Мирослав Скорик, диригент Ігор Пилатюк, піаністи Оксана Рапіта, Йожеф Ермінь у супроводі Молодіжного академічного симфонічного оркестру «INSO – Львів» та камерного оркестру «Академія».

У програмі – твори Моцарта, Мирослава Скорика та Олександра Чайковського.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути