chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть заборонити одноразові целофанові пакети

20 січня 2012 о 09:18

За прикладом низки інших країн в Україні вирішили заборонити одноразові целофанові пакети. У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили законопроект, яким передбачається заборонити виробництво, імпорт і поширення пакетів, об'ємом менше 20 літрів і товщиною — менше 0,025 мм.

Винних каратимуть штрафом до 1700 грн, пише «Сегодня». Проект зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять до Верховної ради, де, як сподіваються у міністерстві, закон ухвалять, а в 2013 році він запрацює. Як пояснив начальник благоустрою територій та комунального обслуговування міністерства Олександр Ігнатенко, головне завдання закону — мінімізувати відходи.

«Кульки розносить вітром, вони забивають водостічні стоки і русла річок, що призводить до повеней. Також при розкладанні пакетів виділяються токсини і канцерогени. Вони потрапляють у воду, а потім в організм людини і викликають різні хвороби. Від кульків вже відмовилися у Франції, Італії, Іспанії, Японії та інших країнах», — розповів чиновник. На його думку, без маленьких пакетиків можна обійтися.

«Середній термін „життя“ такого пакета близько 20 хвилин, а розкладаються — 200 років. Зазвичай покупці в магазинах сортують по кульках продукти, а вдома все викладають в холодильник і шафки, а пакети — в урну. Я сам намагався жити без маленьких кульків, продукти одразу клав у великий. Це зручно і екологію не забруднює», — зазначив Ігнатенко. Думки екологів розділилися — одні повністю підтримують подібну практику, інші вважають, що закон принесе тільки шкоду. «Ми на правильному шляху!

Наступною має стати заборона великих пакетів і пластикового посуду», — заявив голова екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко. А ось еколог Володимир Мальцев вважає, що закон не продуманий. «Альтернатива поліетиленовим пакетам — паперові. Це означає, що будуть вирубувати ліси. Як відомо, виробництво паперу дуже „брудне“.

Потрібно налагодити сортування сміття та розробити систему переробки таких пакетів», — пояснив він свою думку.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля Здорова

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути