chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть заборонити одноразові целофанові пакети

20 січня 2012 о 09:18

За прикладом низки інших країн в Україні вирішили заборонити одноразові целофанові пакети. У Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ розробили законопроект, яким передбачається заборонити виробництво, імпорт і поширення пакетів, об'ємом менше 20 літрів і товщиною — менше 0,025 мм.

Винних каратимуть штрафом до 1700 грн, пише «Сегодня». Проект зараз проходить громадське обговорення, потім його направлять до Верховної ради, де, як сподіваються у міністерстві, закон ухвалять, а в 2013 році він запрацює. Як пояснив начальник благоустрою територій та комунального обслуговування міністерства Олександр Ігнатенко, головне завдання закону — мінімізувати відходи.

«Кульки розносить вітром, вони забивають водостічні стоки і русла річок, що призводить до повеней. Також при розкладанні пакетів виділяються токсини і канцерогени. Вони потрапляють у воду, а потім в організм людини і викликають різні хвороби. Від кульків вже відмовилися у Франції, Італії, Іспанії, Японії та інших країнах», — розповів чиновник. На його думку, без маленьких пакетиків можна обійтися.

«Середній термін „життя“ такого пакета близько 20 хвилин, а розкладаються — 200 років. Зазвичай покупці в магазинах сортують по кульках продукти, а вдома все викладають в холодильник і шафки, а пакети — в урну. Я сам намагався жити без маленьких кульків, продукти одразу клав у великий. Це зручно і екологію не забруднює», — зазначив Ігнатенко. Думки екологів розділилися — одні повністю підтримують подібну практику, інші вважають, що закон принесе тільки шкоду. «Ми на правильному шляху!

Наступною має стати заборона великих пакетів і пластикового посуду», — заявив голова екологічної асоціації «Зелений світ» Юрій Самойленко. А ось еколог Володимир Мальцев вважає, що закон не продуманий. «Альтернатива поліетиленовим пакетам — паперові. Це означає, що будуть вирубувати ліси. Як відомо, виробництво паперу дуже „брудне“.

Потрібно налагодити сортування сміття та розробити систему переробки таких пакетів», — пояснив він свою думку.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля Здорова

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути