chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні хочуть заборонити виробництво та продаж молоковмісних продуктів

05 лютого 2013 о 11:46

Парламент України може ввести поняття «молоковмісних продуктів» та заборонити їхнє виробництво і продаж з масовою часткою молочного жиру менш ніж 50%.

Відповідний проект закону у Верховній Раді зареєстрували народні депутати Андрій Деркач, Григорій Смітюх, Артем Пшонка, Дмитро Шенцев, Євген Мураєв (всі — фракція Партії регіонів), Олександр Голуб (КПУ).

Документ передбачає, що штраф за виробництво і реалізацію молоковмісних продуктів з масовою часткою молочного жиру менш як 50% складе від 50 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Згідно з документом, молоковмісними будуть вважатися продукти, які вироблені з молочної та немолочної сировини, яка повністю або частково замінює будь-яку складову молока, а також містять або не містять харчові добавки.

Проект закону передбачає, що молоковмісний продукт повинен маркуватися написом «продукт із замінниками складових молока». Розмір цього тексту повинен бути не менш як 80% найбільшого розміру шрифту тексту основної назви продукту.

У разі порушення виробником вимог до маркування молоковмісних продуктів законопроект передбачає штраф у розмірі 100% вартості продукції, реалізованої з порушеннями.

Законопроект також зобов'язує підприємства роздрібної торгівлі розміщувати молочні продукти окремо від молоковмісних. При порушенні вимог продажу такої продукції на підприємства торгівлі накладається штраф у розмірі від 100 до 1 тис. неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Документ також передбачає встановлення мінімально допустимих закупівельних цін на молоко і молочну сировину, і штраф за їхнє порушення від 50 до 200 неоподатковуваних податком мінімумів доходів громадян.

Нагадаємо, за 11 місяців минулого року торговельне сальдо молочних продуктів залишилося позитивним і склало $347,4 млн.

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути