chrome firefox opera safari iexplorer

Через Євро Табачник закриває медколедж для інвалідів у Києві

02 лютого 2012 о 09:09

Студенти-інваліди можуть стати першими жертвами Євро-2012. Міжнародний медичний коледж позбавили ліцензії і висувають безліч претензій до умов та методів навчання, повідомляє ТСН. 

Однак, педагоги переконують, що річ в іншому. Хтось поклав око на приміщення, із якого зроблять готель для футбольних фанів. До аудиторії медичного коледжу студентів заводять за руку. У сусідньому класі з учителями спілкуються жестами.

Разом зі звичайним викладачем працює сурдоперекладач, теж зубний технік. У міжнародному медичному коледжі разом зі здоровими дітьми професію масажиста і зубного техніка опановують понад триста студентів із особливими потребами. Технологія запозичена в Ізраїлі. Саме там зрозуміли, що незрячі є найкращими масажистами у світі, бо брак зору компенсується чуттєвими руками.

«Ця спеціальність дозволяє людям із вадами зору або геть незрячим гарно працювати, утримувати себе, а не бути на шиї у держави», — переконує студентка другого курсу Христина Білоус. Коником студента Юрія є зубне протезування.

Студент випускного курсу лічить дні до отримання диплома, щоб піти на роботу. Одак це прагнення глухонімого хлопця нині під великим питанням, бо коледж завалили перевірками. А остання перевірка узагалі анулювала ліцензію закладу.

У Міністерстві освіти побачили, що тут замало квадратних метрів, бракує комп'ютерів, а головне, що рівень знань занизький. Директор коледжу запевняє, що йому наказали негайно звільнити приміщення. На виправлення помилок не дали жодного дня.

«Перевіряючий орган повинен дати строк на усунення недоліків, — переконує юрист Олег Веремієнко. — По закону нам цей строк взагалі не дали». «Виправити знання заднім числом неможливо, — запевняє директор Департаменту наукової діяльності і ліцензування Міносвіти Олександр Якименко, — якісь показники не можна виправити».

Юрист знає, для чого такий поспіх. Коледж займає два поверхи колишнього гуртожитку. На днях ці коридори прийшли оглядати люди, які не представилися, юрист знімав їх на свій телефон. Гості рахували кількість кімнат, їх квадратуру і говорили про те, що Євро на носі, тому ремонт треба розпочинати негайно.

«Тут хочуть зробити хостел, — каже Олег Веремієнко. — Я вам скажу, те, що я дізнався зі своїх джерел, дітей сліпих у цій схемі немає, вони на вулиці, все». Очільник Міністерства освіти переконує, що на вулиці не залишать нікого.

«В обов'язковому порядку працевлаштування усіх викладачів і, головне, студентів у заклади такого самого рівня», -  запевняє Міністр освіти та науки Дмитро Табачник. Але де ще є такі заклади для інвалідів, у освітньому відомстві відповісти не можуть. Для ста незрячих студентів потрібні поводирі, для п'ятдесяти глухонімих — перекладачі. «Я не готовий вам привести, де, в які заклади, де здійснюється така підготовка саме по таким спеціальностям, — веде далі Олександр Якименко. -  Але разом можна сісти і вирішити ці питання».

У коледжі збираються замовити незалежне оцінювання знань їхніх студентів і здаватися не збираються. Директор коледжу запевняє, що не кине дітей на вулиці. Шанс для особливих українців здобути професію чи хостел для іноземних уболівальників — що важливіше, тепер має вирішити суд. Коледж подав позов до Міністерства освіти.

 

5 жовтня

Інші дати
Олекса Синявський 
1887 – визначний український мовознавець і педагог, провідний діяч у нормуванні української літературної мови (1917–1933), фактичний редактор остаточного тексту «Українського правопису» (1927). Репресований.
Розгорнути
Народився Павло Попович
(1930, м. Узин Київської обл. - 2009) - льотчик-космонавт, генерал-майор авіації, двічі Герой Радянського Союзу, Герой праці. Перший політ у космос здійснив 12-15.08.1962 р. на кораблі "Восток-4", другий - 3-19.07.1974 на кораблі "Союз-14" і орбітальній станції "Салют-3"
Розгорнути
Народився Володимир Забаштанський
(1940, с. раїлів Вінницької області. - 2001) - український поет, перекладач. Автор поетичних збірок "Наказ каменярів", "Віра в людину", "Запах далини", "Жага життя" та ін.
Розгорнути
Народився Богдан-Ігор Антонич
(1909, с.Новиця, нині - Польща - 1937) — український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Автор збірок поезій «Привітання життя», «Велика гармонія», «Три перстені», «Книга Лева».
Листар носив листи зелені, листи шуміли. Ех, весна! Плету пісні на веретені про молодість, що промина. (Богдан-Ігор Антонич)
Розгорнути