chrome firefox opera safari iexplorer

Директора Софії звільнили за «бездіяльність та непрофесіоналізм»?

01 лютого 2012 о 16:44

Колишня директор Національного заповідника «Софія Київська» Неллі Куковальська, яка пропрацювала на цій посаді з десять років, була звільнена «за бездіяльність та низький професійний рівень», які призвели до «загострення численних невирішених проблем у збереженні і використанні об’єктів культурної спадщини заповідника».

Таку офіційну версію оприлюднили у прес-службі Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України.

Зокрема у відомстві звинуватили Н.Куковальську в тому, що:

  • не було розроблено відповідно до вимог ЮНЕСКО плану управління об’єктом, а також плану організації території заповідника відповідно до вимог законодавства України;
  • з 2000 р. (з моменту призначення директоркою заповідника, — ред.) на території «Софії Київської» жодного разу не проводилися планомірні археологічні розкопки, і що навіть відсутня програма археологічного вивчення садиби Софійського собору;
  • повністю ігнорується історико-культурна цінність підземних споруд на території заповідника (які без належних досліджень у разі виникнення провалів засипаються і можуть спричинити негативний вплив на стан об'єктів Софії);
  • не завершена реконструкція інженерних мереж заповідника і як наслідок — регулярне підтоплення ґрунтів.

Також Н.Куковальській закидають те, що вона «систематично порушувала» вимоги закону «Про охорону культурної спадщини» в частині «отримання дозволів центрального органу виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини на проведення робіт», серед яких:

— розчистки ділянок стародавньої підлоги Софійського собору у 2010—2011 рр.;
— розкриття саркофагу Ярослава Мудрого в інтер’єрі собору у 2010 р.;
— будівництво дисгармонійних споруд на території заповідника (зокрема, трансформаторної підстанції у садибі Софійського собору);
— реставрація унікальних мозаїк Михайлівського Золотоверхого собору, які зберігаються у фондах заповідника;
— демонтаж фрескового розпису в інтер’єрі Софійського собору у 2011 році.

Нагадаємо, минулого вівторка, 24 січня, стало відомо, що міністр культури Михайло Кулиняк звільнив директора «Софії Київської» Неллі Куковальську, що займала цей пост з 2000 року. Мотивація звільнення — невиконання низки наказів Мінкультури.

За словами самої Н.Куковальської, відставка стала для неї несподіванкою.

Софія Київська – найвизначніша та найвідоміша пам’ятка архітектури України, побудована у першій половині ХІ ст. як митрополичий собор Київської Русі. Софійський собор є головним об’єктом Національного заповідника “Софія Київська”, до складу якого входить всього 54 пам’ятки архітектури. Собор Святої Софії у м. Києві з прилеглими монастирськими спорудами та Києво-Печерська лавра у 1990 р. внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...