chrome firefox opera safari iexplorer

Київського вбивцю собак відправили на перевірку в психлікарню

24 лютого 2012 о 10:52

Олексія Ведулу, 19–річного студента, який разом із сусідом–однолітком Романом Полібіним жорстоко знущався з собак, знімаючи катування на відео, направили на експертизу психічного здоров’я до Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1. Таку ухвалу винесла суддя Косик на другому засіданні у справі київських живодерів. Сумніви в адекватності Ведули, який зарізав, за матеріалами справи, дев’ять, а на переконання зоозахисників — близько сотні цуценят, виникли в адвоката Сергія Остапенка, який і звернувся з відповідним клопотанням. «Дев’ять тварин — це ж не поодинокий випадок, тому я прошу суд призначити амбулаторну судово–психіатричну експертизу», — пояснив адвокат. Проте суддя постановила, що психічний стан Ведули досліджуватимуть у стаціонарі.

Раніше обоє підсудних погодилися з усіма обвинуваченнями, висловили каяття, навіть попросили вибачення в присутніх у залі захисників тварин. Проте потім своїми свідченнями Олексій де–факто відмовився від сказаного: він переконував, що не знає, чому різав цуценят, що змови не було, а Полібін не знав, що саме фіксуватиме на відео. Тоді як в обвинуваченні йдеться і про змову, і про усвідомлення обома того, що роблять. Тому розгляд справи суддя вирішила вести не за скороченою процедурою, а таки допитати всіх свідків і з’ясувати обставини злочину.

Клопотання адвоката підсудних цілком логічне: він усвідомлює, що 60 епізодів відео з жорстокими розправами, виявлені на жорсткому диску Ведули, за детального розгляду можуть довести: убивств було значно більше, ніж дев’ять. І тепер захист, аби пом’якшити вирок, намагатиметься «зліпити» з живодера психопата. Хоча садист переконує, що не мав травм голови, на обліку в психіатра не перебуває і на розлади не скаржиться.

Нагадаємо, Ведула вбивав цуценят ударами каміння по голові, «метанням» об стіни, топлячи у ванні, забиваючи ногами. Усе це на мобільний телефон знімав Полібін, після чого Олексій викладав відео в соціальній мережі. Підсудним інкримінують частину 1 статті 292 та частину 3 статті 300 Кримінального кодексу, які передбачають штраф або позбавлення волі на термін до п’яти років.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути