chrome firefox opera safari iexplorer

Львівська філармонія запрошує на жіноче свято, Шевченкіану та ювілей Лисенка

21 лютого 2012 о 14:54

Найважливіші події березня у музичному житті Львівської філармонії – Міжнародний жіночий день, Шевченківські дні та відзначення ювілею славетного українського композитора Миколи Лисенка.

Про це на прес-конференції з нагоди презентації березневого репертуару Львівської філармонії розповів гендиректор музичного закладу Володимир Сивохіп, інформує кореспондентка ЗІКу.

Загалом цікаві та різножанрові концерти заплановані ледь не на кожен день, але перелічених три проекти – це знакові акценти місяця.

Отож, 8 березня до Міжнародного дня жінок філармонія запропонує концерт «Для вас, жінки…». Виступить з концертною програмою естрадний співак Павло Дворський. Партнерами йому будуть група «19-й клас» та оркестр «INSO-Lviv». Слухачам обіцяють розіграш цінних подарунків.

9-10 березня у Львові гастролюватиме Академічна чоловіча хорова капела ім. Л. Ревуцького. У Львівській філармонії запевняють, що їхнє виконання старовинних українських пісень неодмінно зацікавить любителів автентичної української пісні.

10 березня до шевченківських днів готують постановку літературно-музичної вистави «Гайдамаки» за участю лауреата Національної премії України ім. Т. Шевченка Анатолія Паламаренка, Академічної чоловічої хорової капели ім. Л. Ревуцького та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під керівництвом І. Гамкала.

11 березня продовжаться концерти у рамках відзначення шевченківських днів. Виступить дует «Бандурна розмова» та інструментальний ансамбль «Високий Замок». Виконуватимуть інструментальні твори, пісні українських композиторів на слова Тараса Шевченка.

До 170-річчя з дня народження Миколи Лисенка Львівська філармонія теж підготувала спеціальний проект – солістка Віденської опери Вікторія Лук’янець у супроводі камерного хору «Ґлорія» та Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії виконає найвідоміші арії та сцени з опер композитора.

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути