chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині з крижаного полону рятують лебедів

02 лютого 2012 о 10:38

Майже 180 лебедів, які вже більш як півтора десятка років зимують на ставках поблизу села Чортория Кіцманського району на Буковині, опинилися в скруті через морози.

Як повідомляється, озера скувало кригою, і птахи перебралися на кілька сотень метрів далі, в старе русло Черемоша.

«Але там кругом крига, а площа плеса — невелика. Птахів рятують усі», — повідомило Державне управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області.

«Оскільки птахи раптово зникли з місця постійного перебування, в Чорториї була викликана рейдова бригада з фахівців управління охорони навколишнього природного середовища в Чернівецькій області та представників громадськості. З'ясувалося, що нині 176 лебедів сконцентрувалися у вільній від криги затоці на річці Черемош», — повідомили в управлінні.

При цьому щорічно природоохоронці організовують підгодівлю лебедів взимку і ранньою весною. Для того, щоб прогодувати лебедів взимку залежно від погодних умов, потрібно від трьох до чотирьох і більше тонн кормів. Рятувальники просять усіх небайдужих з проханням відвідати птахів і допомогти з кормами. Лебедів підгодовують місцеві мешканці, працівники підприємств, туристи.

Як повідомляється, працівники МНС чергуватимуть на Черемоші. Вони разом з екологами везуть птахам корми і помпу для закачування теплого повітря під кригу. «Будуть різати також кригу біля лебединого притулку. Помпу будуть застосовувати тільки в крайньому випадку, адже шум обладнання дуже лякає лебедів: вони можуть втекти і загинути», — йдеться в повідомленні.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути