chrome firefox opera safari iexplorer

У Хмельницьку рятують рідкісних птахів

03 лютого 2012 о 10:40

На водосховищі Хмельницької АЕС зимують майже двадцять видів птахів, серед яких і занесені в Червону книгу України.

«Вода зі штучного басейну використовується в системах АЕС для охолодження і потрапляє назад в басейн теплою, тому тут зимує до двох тисяч пернатих з північних регіонів України, Білорусі та Росії, що обрали це місце замість теплих країв», — повідомив дослідник орнітофауни з міста Нетішин Віктор Бондарець.

За його словами, на плесі і берегах перебувають, зокрема, лебеді-шипуни, лиски, крижні, чернь чубата, червоноголова чернеть, великі і малі чирки, сірі чаплі, широконоски, кульони, чайки сріблясті звичайні, норці великі. Поживу для себе вони шукають на мілководді, виловлюючи молюсків, рибу, добуваючи водорості.

Зараз вода, яку забирають для енергоблоків, має температуру 4 градуси тепла, а після проходження через технологічні цикли вона повертається нагрітою до 14 градусів.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути