chrome firefox opera safari iexplorer

У Хмельницьку рятують рідкісних птахів

03 лютого 2012 о 10:40

На водосховищі Хмельницької АЕС зимують майже двадцять видів птахів, серед яких і занесені в Червону книгу України.

«Вода зі штучного басейну використовується в системах АЕС для охолодження і потрапляє назад в басейн теплою, тому тут зимує до двох тисяч пернатих з північних регіонів України, Білорусі та Росії, що обрали це місце замість теплих країв», — повідомив дослідник орнітофауни з міста Нетішин Віктор Бондарець.

За його словами, на плесі і берегах перебувають, зокрема, лебеді-шипуни, лиски, крижні, чернь чубата, червоноголова чернеть, великі і малі чирки, сірі чаплі, широконоски, кульони, чайки сріблясті звичайні, норці великі. Поживу для себе вони шукають на мілководді, виловлюючи молюсків, рибу, добуваючи водорості.

Зараз вода, яку забирають для енергоблоків, має температуру 4 градуси тепла, а після проходження через технологічні цикли вона повертається нагрітою до 14 градусів.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути