chrome firefox opera safari iexplorer

У Хмельницьку рятують рідкісних птахів

03 лютого 2012 о 10:40

На водосховищі Хмельницької АЕС зимують майже двадцять видів птахів, серед яких і занесені в Червону книгу України.

«Вода зі штучного басейну використовується в системах АЕС для охолодження і потрапляє назад в басейн теплою, тому тут зимує до двох тисяч пернатих з північних регіонів України, Білорусі та Росії, що обрали це місце замість теплих країв», — повідомив дослідник орнітофауни з міста Нетішин Віктор Бондарець.

За його словами, на плесі і берегах перебувають, зокрема, лебеді-шипуни, лиски, крижні, чернь чубата, червоноголова чернеть, великі і малі чирки, сірі чаплі, широконоски, кульони, чайки сріблясті звичайні, норці великі. Поживу для себе вони шукають на мілководді, виловлюючи молюсків, рибу, добуваючи водорості.

Зараз вода, яку забирають для енергоблоків, має температуру 4 градуси тепла, а після проходження через технологічні цикли вона повертається нагрітою до 14 градусів.

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути