chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську показують унікальну колекцію уніформи

11 лютого 2012 о 20:09

У Дніпропетровському національному історичному музеї імені Яворницького сьогодні відкрилась унікальна виставка уніформ середини минулого століття.

На ній представлено більш ніж 80 зразків військової форми різних родів військ: піхоти, артилерії, кавалерії, авіації, флоту, військової медицини, залізничних військ, навіть військового оркестру, а також зразки форми підрозділів ДАІ, цивільної авіації, учня ремісничого училища, курсанта суворівського військового училища (один із перших її варіантів), жіноча військова уніформа, однострої людей різних професій від 1940-х до 1980-х років.

Як повідомили куратори виставки, усі експонати – з єдиної в Україні колекції уніформи, яку створив приватний колекціонер Андрій Скрипкін.

Вся форма з колекції Скрипкіна – оригінальна, пошита багато років тому. Кожен комплект ентузіаст збирав за фотографіями та описами тих часів – від мундирів до нагород та взуття.

Одна з родзинок колекції – форма залізничника 1963 року, це, за словами музейників, один із найдорожчих експонатів колекції, а також рідкісна форма кавалериста зразка 1941 року.

Колекціонер відшукував експонати в різних місцях – від домашніх скринь до інтернет-форумів та аукціонів в Україні та за кордоном. У деяких випадках відомі імена колишніх власників форми.

«Моя мрія – знайти приміщення в місті, де можна було виставити всю колекцію відразу створивши, можливо, якусь візуальну інсталяцію», – каже Андрій Скрипкін.

Виставка працюватиме до травня 2012 року.

12 липня

Інші дати
Народився Петро Тронько
(1915, с.Заброди Харківської обл. - 2011) - історик, академік, державний діяч. Сприяв створенню Музею народної архітектури та побуту в Пирогові, відновленню Золотих воріт, Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів у Києві; керував роботою над створенням 26-томної "Історії міст і сіл Української РСР".
Розгорнути
День Святих апостолів Петра і Павла
«Як на Петрів день спека, то на Різдво мороз. Коли на Петра сльота, влітку буде багато болота». (Народні прикмети)
Розгорнути
Народився Антін Синявський
1866, м.Біла Церква - 1951) – український  політичний і громадський діяч, історик, економіст, педагог. Автор праць «Економічний район та економічний ландшафт», «Близький Схід і Україна» та ін.  
Розгорнути
Народився Олександр Мельников
(1889 , м. Мезень, Росія - 1958) - український хірург і онколог, займався лікуванням захворювань черевної порожнини, газової інфекції тощо.
Розгорнути