chrome firefox opera safari iexplorer

У Дніпропетровську показують унікальні відреставровані раритети

29 грудня 2011 о 10:26

У Дніпропетровському національному історичному музеї відкрили виставку унікальних музейних раритетів, відреставрованих майстрами, — «Речі, повернуті до життя». В експозиції – близько тисячі експонатів, придбаних та відреставрованих музеєм за останні десять років, повідомляє Радіо Свобода.

Одяг, меблі, картини, посуд, зброя, монети, та багато іншого… В останні десять років фахівцям реставраційного відділу Дніпропетровського історичного музею вдалося повернути до життя сотні цінних експонатів. Переважну частину з них відвідувачі бачать уперше.

Серед родзинок виставки – жупан запорозького козака XVII століття, що потрапив до музею з величезною плямою на плечі. Дослідники з’ясували, що то була козацька кров, пролита в бою, переконує співробітник музею Алла Москалець.

«Старшина, який носив цей кунтуш, потрапив у бій. Ми припускаємо, що він загинув у цьому бою, зазнавши поранення шаблею в голову»», – зазначає дослідниця Алла Москалець.

У кожної речі тут є своя цікава історія. Серед експонатів також вирізняється столик для рукоділля, який потрапив до музею у вкрай поганому стані: розібраний на частини зі значними втратами фрагментів. Його унікальність, кажуть науковці, в тому, що оздоблений в одній із найвіртуозніших технік – маркетрі – це мозаїка з використанням дуже тонких пластинок рідкісних порід дерева.

Не менш унікальними в колекції, за словами дослідників, є порцелянові кашпо, прикрашені сюжетами картин Рубенса. Розпис зробили золотом та олійними фарбами, хоча це й нехарактерно для кераміки. Під час відновлення до рук реставраторів потрапляють і менш цінні знахідки, але теж цікаві, зазначає директор Історичного музею Надія Капустіна. Один із прикладів цього – відновлення старовинної шафи.

Старовинні предмети потрапляють до музейного зібрання різними шляхами. Одні купують в антикварних салонах, на «блошиних» ринках та аукціонах, інші – передусім старовинну зброю – передають дослідникам правоохоронці, деякі – приносять в дарунок колекціонери та краєзнавці. Саме завдяки їм у музеї можна помилуватися зібраннями старовинних поштових листівок, українських ювілейних монет із дорогоцінних металів, вишуканих предметів жіночого і чоловічого туалету.

Виставка у Дніпропетровську працюватиме до кінця січня.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути