chrome firefox opera safari iexplorer

В Києві організують ряд вечорів, присвячених літературі різних країн світу

29 лютого 2012 о 11:37

28 лютого у Букарні «Бабуїн» відбувся вечір іспанської поезії «La Tertulia». Зібрання організоване літературним порталом «Літфест».

Учасники «Літфесту» Юлія Писаренко та Віктор Самойленко читали поезії Федеріко Гарсіа Лорки.

Приміщення не змогло вмістити усіх бажаючих послухати вірші. Близько сотні глядачів змушені були тулитися у невеликій залі, однак залишили подію лише одиниці незадоволених.

Під кінець вечора прозвучало кілька віршів іспанською мовою у виконанні аташе посольства Іспанії з питань культури пана Оріола Ескаласа.

Задумка "Літфесту" має на меті зробити поезію доступнішою для читача.

Автор ідеї Поліна Городиська зазначила, що цьогоріч вирішили організувати ряд вечорів, присвячених літературі різних країн світу.

«Іспанія таки яскрава країна. Ми вирішили почати з неї, щоб залучити якомога більше глядачів. Виникло це все під враженням від прослуханого ролика японської поезії. Я побачила, як це звучить в оригіналі, й вирішила, що людям також буде цікаво послухати. До того ж, сучасна поезія інших країн нам мало знайома. Українська середньостатистична людина не знає, що там відбувається, що пишуть, які образи превалюють. Зрозуміло, що авторів з цих країн ми не зможемо привезти, але дати можливість почути їхні вірші нам під силу», — сказала вона.

За словами організаторів, читання поезії різних країн має відбуватися кожного місяця.

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Новини культури

30 березня

Інші дати
Година землі
Година Землі – це міжнародна щорічна година, яка завжди проводиться в останню суботу березня закликаючи людей вимкнути світло та електричні пристрої на одну годину. Розпочинається акція о 20:30 годині і триватиме до 21:30. Саме в цей період багатьох людей закликають зекономити світло хоча б на 60 хвилин. 
Розгорнути
Олексій Івахненко
1913 – український учений у галузі інформатики, обчислювальної техніки, автоматичного керування, кібернетики і математичного моделювання. Академік НАН України.
 
Розгорнути
Олексій Коломійченко
1898 –  український отоларинголог. Вперше в Україні застосував видалення сторонніх тіл з гортані, трахеї та бронхів без трахеотомії. Автор праць з проблем новоутворень вуха, горла і носа, отосклерозу тощо. Створив українську школу отоларингологів.
Розгорнути
Борис Романицький 
1891 – визначний театральний режисер і актор. Народний артист СРСР. Співзасновник і художній керівник Театру ім. М. Заньковецької, спочатку мандрівного, а з 1931 р. – стаціонарного в Запоріжжі, з 1944 р. – у Львові. Лауреат Шевченківської премії.
Розгорнути
Народився Микола Барабашов
(1894, м. Харків – 1971) - український астроном, дослідник Місяця і планет Сонячної Системи. Іменем М.Барабашова названо малу планету та кратер на Марсі.
Розгорнути
1922 року у Києві створений театр-студія «Березіль»
(нині - Харківський державний академічний драматичний театр ім. Т.Шевченка)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...