chrome firefox opera safari iexplorer

Єдиний у світі пам’ятник Симоненку виявився клоном Шевченка?

15 березня 2012 о 13:53

Пам’ятник Василю Симоненку в Черкасах виявився подібним до пам’ятника Тарасові Шевченку в місті Новомиргород Кіровоградської області.

Фігури обох поетів, композиція, динаміка – все аж надто схоже. Утім, нічого дивного – автором обох монументів є черкаський скульптор Владислав Димйон. Власне, пам’ятники навіть встановлювали майже одночасно: Шевченка – у червні, а Симоненка – у листопаді 2010 року.

Про це пише Нова молодь Черкащини з посиланням на НародUA.

Скандальна історія з пам’ятником вже збурила скульпторів, представників інтелігенції. Митці назвали такий підхід зароблянням грошей, коли, знявши форму з одного творіння, її трошки переліплюють і вже виходить друге.

„Як результат – два пам’ятники у різних містах України і подвійний гонорар у кишені скульптора”, — зазначає НародUA.

Інтернет-видання також наводить слова знаного черкаського художника Миколи Теліженка: «…Звичайно, що такі речі серед скульпторів не дозволяються, це нижче плінтуса… Це принижує авторитет і художника, і скульптора в першу чергу… Одарич із ним (Димйоном – ред.) заприятелював, дешевенький пам’ятник зробили, самого Симоненка принизили як тільки можна. Єдиний у світі пам’ятник цій людині, і отак принизити! Усі ті пам’ятники, які Димйон зробив, – матері Шевченка, Чорноволу, Симоненку – абсолютно нехудожні. А щодо «сантехніка» на «Водоканалі», то там плагіат абсолютний, я особисто знайомий з автором, ми були разом на симпозіумі, і я йому казав – подавай позов. А він каже – та я не хочу нервову систему псувати».

Сам творець пам’ятника Владислав Димйон стверджує, що монументи різні і звинувачення в тиражуванні безпідставні.

Звичайно, в усій цій катавасії тінь падає і на мера Черкас Сергія Одарича, який довго тягнув історію з вибором проекту пам’ятника у тільки йому відомому напрямку, і зрештою, не рахуючись з громадською думкою, з власної ініціативи встановив на площі біля Палацу одруження те, що встановив…

НародUA пише, що мер про наявність подібного пам’ятника в Новомиргороді нічого не знав і нині заявляє, що „це, м’яко кажучи, неетично”.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути