chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах відкриють пам’ятник Василю Симоненку

16 листопада 2010 о 09:47

Завтра у сквері за Палацом одружень в місті Черкаси відбудеться відкриття пам’ятника видатному письменнику і громадському діячеві Василю Симоненку. 

Відкривати пам’ятник буде черкаська влада, ініціатором його встановлення виступив міський голова. Раніше черкаські ЗМІ повідомляли, що загальна вартість пам’ятника близько 450 тис. грн. 

Місце для його розміщення було доволі дискусійним, адже на вулиці Хрещатик напроти редакції газети «Черкаський край» розташовувати пам’ятник, на думку мера, було незручно, «бо там завжди суєта. А сквер біля Палацу одружень затишний і якраз придатний для поетичних слухань або душевного проводження часу». До ладу приведуть і сам сквер, там зроблять освітлення, додатково висадять дерева та встановлять лавочки.

Архітектор пам’яника – Владислав Демйон – зробив його без зайвого пафосу, запевняють замовники. Тож 17 листопада о 12:00 черкащани у сквері за Палацом одружень (вул. Леніна 1) зможуть побачити новий пам’ятник.

Нагадаємо, дискусія про відкриття пам’ятника Симоненку у місті, де він працював та провів значну частину свого життя, триває вже багато років. 

Лише в минулому році до 75-річчя з дня народження відомого поета, за сприяння заступника Голови ВР Миколи Томенка та голови Черкаської облради Володимира Греся на будинку редакції, де свого часу працював Василь Симоненко, було відкрито меморіальну дошку. 

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути