chrome firefox opera safari iexplorer

В понеділок у Києві відкриють пам'ятник Борису Грінченку

19 серпня 2011 о 16:06

22 серпня о 14.00 у сквері поряд із адміністративним корпусом Київського університету імені Бориса Грінченка (вул. Воровського, 18/2) відбудеться урочисте відкриття пам’ятника видатному українському письменнику, критику, історику, етнографу, публіцисту Борису Грінченку. Про це повідомляє портал Київської міської влади.

У церемонії відкриття візьмуть участь представники Київської міської державної адміністрації, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, відомі посадовці та митці.

Кошти на спорудження пам’ятника упродовж двох років збирали викладачі і студенти названого університету, київські освітяни. Авторами монументу виступили скульптор Микола Обезюк та архітектор Микола Босенко. Сама ж ідея спорудження пам’ятника реалізована завдяки особистій підтримці голови КМДА Олександра Попова. За його дорученням Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація та комунальні служби міста виконали комплекс робіт з упорядкування скверу.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути