chrome firefox opera safari iexplorer

На Донеччині знайшли могильники розстріляних та отруєних безпритульних тварин

27 березня 2012 о 10:08

На Донеччині зоозахисники обвинувачують місцеву владу у жорстокому поводженні із тваринами. За їхніми словами, безпритульних собак убивають з вогнепальної зброї, а також труять — вони знайшли неподалік міста переповнений могильник, де цих тварин ховають.

Аматорське відео з могильника — ці кадри зробили декілька днів тому донецькі зоозахисники. На них видно, як на одному зі сміттєзвалищ розкидані трупи тварин. У ямах — понад 100 собак. І вже сьогодні на цьому місці працює екскаватор.

Яна Новохатько, волонтер: "Видно, что их не усыпляли. Они не сбитые машинам. Практически у всех огнестрельные ранения. Многие собаки были с ошийниками, многие породистые".

Людмила Новікова, голова Донецького обласного благодійного фонду «Захист тварин»: "Идет отравление. Идет отстрел животных. Где-то это делают, как в Макеевке - группа лиц из охотничьих оружий, в Славянске идет отравление и в других малых городах. На периферии в Донецке — просто отстреливают из шприцеметов".

За словами зоозахисників, тіла тварин звозить на могильник місцеве комунальне підприємство. Це підтверджує і відео, яке зняли волонтери в райцентрі Мар'їнка. На ньому видно, як в авто, яке належить компанії, лежать тіла собак. Пізніше у комунальному підприємстві заявлять — тварини були живі, утім під дією транквілізаторів.

Олена Ланюк, волонтер: "В кузове машины было полно собак, и они лежали друг на друге, они не сидели в клетках. Это уже противозаконно. Даже, если собаку отстреливают из шприцемета, она могла задохнуться под грудой собак".

Комунальники кажуть — собак не вбивають, утім підтверджують факт тимчасового поховання тварин на сміттєзвалищі. І уточнюють — мертвих тварин туди вивезли ще восени. Це був вимушений крок, адже спеціальна яма для їхньої утилізації — закрита

Євген Грінчук, директор КП «Тварини в місті»: "Это временно вырытое сооружение было выполнено согласно санитарных норм. Глубина была 2, 5 метра. Животные были заскладированы осенью. В этому году туда трупы животных не завозились". 

Обласна влада обіцяє перевірити усю інформацію, адже зоозахисники погрожують передати кадри з могильника під Донецьком до Європейських  організацій.

Андрій Шишацький, голова Донецької облдержадміністрації: "Я запланировал ряд встреч, в том числе и с мэром города. Я эту информацию проверю. Ведь есть и те же догхантеры, вы это знаете. Где-то это иннициативы и просто людей, не обязательно это коммунальное предприятие. Отвлеченно об этом можно рассуждать, пока не столкнешься с ребенком загрызенным".

Зоозахисники вже передали до прокуратури відеодокази. Вони вимагають порушити кримінальну справу проти посадовців, які покривають вбивство тварин у області.

Джерело: 5 канал
Розділи: Суспільство

5 грудня

Інші дати
День працівників статистики
Відзначається День працівників статистики в Україні 5 грудня. Це професійне свято, встановлене Указом Президента від 02.12.2002 № 1120/2002.
Розгорнути
Народився Михайло Дерегус
(1904, с. Веселе, Харківська область - 1997) - український графік і живописець. Автор картин «Тарас Бульба на чолі війська», «Тарас слухає кобзаря», «Дума про козака-бандуриста», «Маруся Богуславка», «Козака несуть», «Народження пісні».
Розгорнути
Народився Григір Тютюнник
(1931, с.Шилівка Полтавська область - 1980) - українського письменника. Автор творів «Вогник далеко в степу», «Климко», «Син приїхав» та інші.
«Немає загадки таланту. Є вічна загадка любові». (Григір Тютюнник)
Розгорнути
Народився Олександр Олесь (Кандиба Олександр Іванович)
(1878, м. Білопілля, Сумська область – 1944) – український поет. Автор збірок «З журбою радість обнялись», «Поезії».
«Сміються, плачуть солов'ї Ти не дивись, що буде там, І б'ють піснями в груди: Чи забуття, чи зрада: "Цілуй, цілуй, цілуй її - Весна іде назустріч вам, Знов молодість не буде! Весна в сей час вам рада» (Олександр Олесь)
Розгорнути

Новини Дивитися всі