chrome firefox opera safari iexplorer

На Євро-2012 в Україну приїде легендарний Пеле, щоб відкрити свій музей

28 березня 2012 о 10:29

Нещодавно українські медіа з посиланням на заступника голови Нацагентства Євро-2012 Валерія Жалдака повідомили, що на Євро-2012 запрошений легендарний бразильський футболіст Пеле. 

Планується, що Пеле відвідає ключові матчі турніру. Дуже чекають на приїзд Пеле у Луганську, попри те що матчі чемпіонату у місті не проходитимуть. Втім, тут живе, мабуть, один з найвідданіших фанатів Короля футболу. 

Луганчанин Микола Худобін все своє життя присвятив збиранню унікальних експонатів, так чи інакше пов’язаних з ім’ям найвідомішого у світі футболіста А нещодавно створив музей Пеле у Луганську, і нині очікує на приїзд кумира, аби відкрити музей.

Бронзова скульптура футболіста Пеле височіє біля звичайної луганської п’ятиповерхівки. Місцеві жителі вже знають – на першому поверсі у будинку створено музей Пеле – це дві невеликі кімнати, витримані у золотисто-зелених кольорах, із сучасним світлом, скляними шафами для експонатів та камерами спостереження. В кімнатах розмістилися експонати, які власник музею Микола Худобін збирав усе своє життя. Лише одних автографів Короля футболу у нього більше двадцяти. Але розпочинаючи свою екскурсію музеєм, Микола Худобін вказує в першу чергу на вирізку із журналу. Зі світлини споглядають  Пеле та радянський воротар Лев Яшин.

В 1969 Пеле забив свій тисячний гол. І з цього все почалося
Микола Худобін

«Ось фотографія «Пеле і Яшин» з журналу «Наука і життя», за яку я дев’ятирічним хлопцем віддав велосипед. В 1969 Пеле забив свій тисячний гол. І з цього все почалося. Мене це дуже вразило», – розповідає Микола Худобін.

На цьому ж стенді – сумка із профілем Пеле. Колись, побачивши її на вулиці у випадкового перехожого, Микола Худобін купив у нього цю сумку за 10 рублів – чималу суму на той час, як для такої речі.

В колекції три тисячі експонатів

Кілька разів луганчанин бував на батьківщині свого кумира. Трава і цеглина зі стадіону, де грав Пеле, земля, де стояв будинок, в якому народився футболіст – все це також експонати музею. Окремі частини експозиції розповідають про участь бразильця на чемпіонатах світу і його суперництво на полі з радянськими футболістами. У 1958 році Пеле дебютував на світовій першості. Того ж року вперше на чемпіонаті світу виступила збірна СРСР.  Микола Худобін демонструє раритети, цінність яких людині, далекій від футболу, можливо, не зрозуміти, для колекціонера ж – це справжній скарб: квиток з фінального матчу Чемпіонату світу 1958 року в Швеції, або ж золота медаль Чемпіона світу в Чилі 1962 року. В його колекції близько трьох тисяч експонатів, які він збирав більше 40 років.

Зі своїм кумиром луганчанин зустрічався тричі, але перша зустріч – найбільш пам’ятна. «Коли я з Пеле зустрівся вперше, в 97-му році, – розповідає Худобін, – я втратив свідомість. Коли він дав мені автограф, обійняв, потис руку, на хвилину я вимкнувся».

«Моє життя – Пеле»

Микола Худобін з упевненістю каже: Пеле змінив його життя. Луганчанин хотів стати відомим футболістом. Футболістом не став, а ось відомим – цілком. Про дивакуватого колекціонера пише українська та бразильська преса, знімають фільми, його впізнають на вулицях. А ще Микола Худобін не курить і не п’є – бере приклад зі свого кумира. Якщо б не ім’я Пеле, каже Худобін, не побував би в Бразилії, а також не познайомився б з багатьма відомими футболістами та їхніми сім’ями.

За кілька років луганчанин планує видати книгу «Моє життя – Пеле». В майбутньому хоче влаштовувати виставки свого музею в інших країнах світу, такі пропозиції до нього вже надходили. Нині ж його головна мрія, аби Король футболу приїхав у Луганськ. Тоді ж офіційно і відкриє свій музей.

Закінчиться Євро, всі роз’їдуться, стадіони стануть нікому не потрібні, а музей, який відкриє Пеле, будуть відвідувати всі
Микола Худобін

«Стадіони можна збудувати будь-які, але душі в цих стадіонах немає. Закінчиться Євро, всі роз’їдуться, стадіони стануть нікому не потрібні, а музей, який відкриє Пеле, будуть відвідувати всі. Я хочу, щоб Пеле приїхав в це маленьке, нікому непотрібне місто, щоб здійснилася моя мрія», – каже Микола Худобін.

Нещодавно про луганського фаната та його колекцію дізналися й офіційні особи Бразилії. Міністр спорту Альдо Ребело здивувався, коли почув про музей в далекому Луганську, позаяк в  Бразилії музея Пеле не існує.

20 вересня

Інші дати
Наталія Лотоцька 
1938 – театральна актриса. Лауреат Шевченківської премії. Ролі: Пріська («Шельменко-денщик» Г. Квітки-Основ’яненка), Хведоска («Дві сім’ї» М. Кропивницького), Поліксена («Кассандра» Лесі Українки) та ін. Ведуча передачі Українського радіо «Від суботи до суботи» (понад 30 років). 
Розгорнути
Народився Іван Світличний
(1929, с. Половинкине Луганської області - 1992) - український мовознавець та поет. Твори "Ґранатові сонети", "Серце для куль і для рим", "У мене тільки слово".
Свободу не втікати з бою, Свободу чесності в бою, Любити те, що сам люблю, А не підказане тобою, Свободу за любов мою Хоч і накласти головою, А бути все ж самим собою, — Не проміняю на твою, Ліврейську, жебрану, ледачу, Вертку, заляпану, як здачу, Свободу хама й холуя. Несу свободу в суд, за грати, Мою від мене не забрати — І здохну, а вона — моя. (c) Іван Світличний, 1929
Розгорнути