chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах покажуть життя молодого Шевченка

09 березня 2012 о 00:14

У Черкасах продовжують брендувати Тараса Шевченка. Ідею цього бренду вже другий рік поспіль демонструють через театр, повідомляє сайт Черкаської міської влади.

Так, 9 березня на сцені Черкаського музично-драматичного театру поставлять ще одну частину поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас».

Торік глядачі побачили останню, четверту, частину поеми – «Тарас. Слава», де показали останні роки життя генія українського народу.

Нагадаємо, що, за задумом авторів, до 200-річчя з дня народження Кобзаря український глядач побачить на черкаській сцені чотири частини театральної вистави. У них буде відтворено життя та творчість Тараса Шевченка, але у зворотній хронології – від смерті до народження.

«Це перша в історії шевченкіани та в історії українського театру спроба сучасного етнічного театру розповісти про долю нашого земляка, яка охоплює його шлях від 6 років і до відходу у вічність», – розповідає режисер Сергій Проскурня.

Цьогоріч глядачі побачать постановку третьої частини поеми-тетралогії – «Тарас. Слова» – про юність і становлення Тараса Шевченка як художника та поета.

Роль Шевченка в цій частині виконає заслужений артист України Євген Нищук, відомий широкому загалу як ”голос” помаранчевої революції.

«Коли мені зателефонував Сергій Проскурня, то не одразу сказав, що мені пропонує. Він лише спитав, що в мене з конкретними датами щодо зайнятості. Потім він розкрив мені всю історію. Практично, я знайомився з матеріалом, коли ми вже його розбирали в театрі в Черкасах. Матеріал виявився надзвичайно природнім і незвичним», – ділиться Євген Нищук, заслужений артист України.

За словами режисера, Євген Нищук – надзвичайно експресивний актор, майстер діалогу, а ще – він володіє мистецтвом імпровізації.

Цьогоріч у постановці гратиме ще й 21 дитина. У дітей надзвичайно складне завдання. Вони зображатимуть «Слова».

Деталі можна дізнатися тут. 

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути