chrome firefox opera safari iexplorer

У Черкасах покажуть життя молодого Шевченка

09 березня 2012 о 00:14

У Черкасах продовжують брендувати Тараса Шевченка. Ідею цього бренду вже другий рік поспіль демонструють через театр, повідомляє сайт Черкаської міської влади.

Так, 9 березня на сцені Черкаського музично-драматичного театру поставлять ще одну частину поеми-тетралогії Богдана Стельмаха «Тарас».

Торік глядачі побачили останню, четверту, частину поеми – «Тарас. Слава», де показали останні роки життя генія українського народу.

Нагадаємо, що, за задумом авторів, до 200-річчя з дня народження Кобзаря український глядач побачить на черкаській сцені чотири частини театральної вистави. У них буде відтворено життя та творчість Тараса Шевченка, але у зворотній хронології – від смерті до народження.

«Це перша в історії шевченкіани та в історії українського театру спроба сучасного етнічного театру розповісти про долю нашого земляка, яка охоплює його шлях від 6 років і до відходу у вічність», – розповідає режисер Сергій Проскурня.

Цьогоріч глядачі побачать постановку третьої частини поеми-тетралогії – «Тарас. Слова» – про юність і становлення Тараса Шевченка як художника та поета.

Роль Шевченка в цій частині виконає заслужений артист України Євген Нищук, відомий широкому загалу як ”голос” помаранчевої революції.

«Коли мені зателефонував Сергій Проскурня, то не одразу сказав, що мені пропонує. Він лише спитав, що в мене з конкретними датами щодо зайнятості. Потім він розкрив мені всю історію. Практично, я знайомився з матеріалом, коли ми вже його розбирали в театрі в Черкасах. Матеріал виявився надзвичайно природнім і незвичним», – ділиться Євген Нищук, заслужений артист України.

За словами режисера, Євген Нищук – надзвичайно експресивний актор, майстер діалогу, а ще – він володіє мистецтвом імпровізації.

Цьогоріч у постановці гратиме ще й 21 дитина. У дітей надзвичайно складне завдання. Вони зображатимуть «Слова».

Деталі можна дізнатися тут. 

19 листопада

Інші дати
День працівників гідрометеорологічної служби
Державна гідрометеорологічна служба, яка функціонує у складі Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ.
Розгорнути
День скловиробника
Професійне свято працівників скляної промисловості не випадково збігається з днем народження видатного російського вченого М. В. Ломоносова. Михайло Ломоносов був творцем хімічного виробництва глазурі, скла, порцеляни. Розробив технологію і рецептуру кольорового скла, які він використовував для створення мозаїчних картин. Винайшов порцелянову масу.
Розгорнути
День пам’яті Петра Дорошенка
(1627, м. Чигирин, Черкаська область – 1698) – визначний український державний, політичний та військовий діяч, гетьман України (1665 – 1676). Провів ряд важливих реформ, створив постійне 20-тисячне військо, встановив на українському кордоні нову митну лінію і почав карбувати власну монету. Стратегічною метою всієї внутрішньої і зовнішньої політики - було об'єднання під своєю владою Лівобережної і Правобережної України.
Розгорнути
Народлася Катря Гриневичева
(Катерина Василівна Гриневич; 1875, м.Винники, Львівська область - 1947) – українська письменниця, громадська діячка. Автор збірки новел «Непоборні», повістей «Шоломи в сонці» та «Шестикрилець». Померла 25 грудня 1947 р. в Німеччині, у Берхтесґадені, Баварія, похована там же.
Розгорнути